Úvodní mohutný nápor domácích Jihočeši přežili s jediným inkasovaným gólem a ještě do konce první třetiny otočili stav na 1:2. „Tento stav pro nás byl po první třetině zlatý, protože náš výkon nebyl optimální,“ konstatoval trenér hostí Ladislav Čihák.

Ve druhé části navýšil vedené jeho týmu precizně proměněným trestným střílením Martin Hanzl. „Ve druhé třetině se naše hra zlepšila, dokázali jsme si vytvořit pár šancí, proměnili jsme trestné střílení a měli jsme i štěstí,“ dodal ke druhé části hry.

Ve třetí ale přišel mimořádný tlak ze strany domácího celku, který přinesl vyrovnání a nakonec i výhru v nastaveném čase. „Třetí třetina mě mrzí. Nebyla z naší strany dobrá a nebyla odehrána zkušeně, jak jsme si říkali. Byly tam z naší strany zbytečné fauly a icingy. Měli jsme problémy s vhazováním, čímž jsme soupeře dostávali do tlaku. Bodu si ceníme, ale tím, jak se pro nás zápas vyvíjel, nás porážka mrzí,“ připustil.

Útočník Banes Motoru Filip Přikryl před brankářem Pardubic Romanem Willem.
Motor i v oslabené sestavě dokázal obrat lídra z Pardubic na jeho ledě o bod

Pardubický asistent trenéra Marek Zadina ocenil hlavně bojovnost svého týmu. „První třetina z naší strany nebyla dobrá. Bylo tam spoustu faulů a nedisciplinovanost. Ve druhé třetině jsme se nemohli vůbec dostat do tempa, soupeř byl prostě lepší a přehrával nás. Nebyli jsme to my. Třetí třetina už byla skvělá, za což patří hráčům velké dík. Soupeř hrál dobře a kluci se hodně nadřeli,“ ocenil výkon Motoru.

Zadinovi se líbilo hlavně maximální nasazení v závěrečné části hry. „Věděli jsme, že když dáme kontaktní gól na 2:3, tak se to zvedne, kluci si začnou věřit a poženou nás lidi, což se nám potvrdilo. Ve třetí třetině a v prodloužení už to bylo to, co hrajeme a co jsme. Vítězství si vážíme, ukazuje to, jak je tým morálně silný,“ nešetřil chválou.