Táborští hokejisté mají před favorizovanými hosty z Horácka náskok jednoho odehraného utkání. Zatímco před šesti dny bojovali o první skalp se snaživým korejským týmem Yonsei University a nakonec nad ním zvítězili 6:2, Jihlavští doposud jen trénovali.

Oba úterní protivníky shodně symbolizuje poměrně čilý ruch, který zavládl v jejich šatně mezi sezonami. O tom, který hráčský příchod se činovníkům Dukly nejvíce povedl, se postupem času „rozhovoří“ seriál přípravných utkání v čele s tím úterním v Táboře. Ještě více než na atraktivního soka jsou fanoušci táborských barev pochopitelně zvědaví na nové hráče v domácím modro-bílém dresu. V zápase s úřadujícím králem Chance ligy by se měla představit většina z nich v čele s brankářem Davidem Gábou, obránci Jakubem Suchánkem a Karlem Plášilem či útočníkem Filipem Vlčkem.

Poslední vzájemná konfrontace obou celků je stará více než šest a půl roku. V únorové přípravě na play-off 2016 podlehl táborský druholigista Dukle Jihlava 2:4. Z řad domácích hráčů si tento duel pamatují už jen útočníci Jakub Matušík (ten je aktuálně mimo hru), Radek Seidl a Patrik Zayml.

Jisté je, že hned první domácí položka v přípravě táborského mužstva naservíruje hokejovým příznivcům od Jordánu velice lákavou delikatesu. Ochutnat ji v úterý mohou za 70 Kč vstupného, pokud ovšem nepatří k dětem do 140 cm výšky nebo držitelům průkazu ZTP/P, kteří mají vstup zdarma.

Dodejme, že hned ve středu projdou hokejisté Tábora dalším testem aktuální formy, a to na ledě druholigových letňanských Letců (17.30).