Tatran Prachatice - Jiskra Třeboň 0:4 (0:3)

Prachatický Tatran přivítal Třeboň a cílem bylo bodovat, aby se mužstva na chvostu tabulky před Tatranem neutrhla. Přišla však další porážka.
Problémy začaly již před utkáním, kdy musel domácí trenér Josef Veselý lepit sestavu na poslední chvíli. „Kováčik a Kadlec, kteří v pátek potvrdili, že na zápase budou, se nedostavili, Miesbauer dostal horečku, takže také nebyl. Ještěže nám na poslední chvíli pomohl trenér dorostu Petr Kouba a sehnal těsně před zápasem dva hráče," komentoval situaci v kádru Josef Veselý. K dispozici samozřejmě nebyli ani dlouhodobě zranění hráči a vykartovaný P. Hovorka.

Utkání začalo hodně vlažně a první závar byl před třeboňskou brankou. Blokovaný Janoušek však pálil nad branku. Pak se ukázala síla brejkových situací ze strany hostujícího týmu, na konci akce byl Diviš a dostal svůj tým do vedení. Ve 20. minutě prostřelil houštinu těl Havlík a Třeboň šla do dvoubrankového vedení. O dalších pět minut později přišla znovu brejková situace v podání hostujícího týmu a třetí branka v prachatické síti. Poločas se pak již jen dohrával. „Naše obrana nestíhala v první půli rychlé brejkové situace, které má Třeboň smrtící. My však hráli celkově špatně. O přestávce bylo v kabině hodně rušno a do druhého poločasu již nenastoupil Cais," komentoval první půli Josef Veselý.
Na začátku druhého poločasu přidali hosté čtvrtou branku Maxou, byla z evidentního ofsajdu, ale za daného stavu již ani tato chyba asistenta rozhodčího nikoho nerozzlobila. Jinak byl druhý poločas vyrovnaný, Prachatičtí se snažili alespoň o čestný úspěch, obléhali branku soupeře, ale v zakončení jim nebylo přáno.

Vítězství hostů je naprosto zasloužené, i když možná až příliš vysoké, ale za střelecké produktivity domácích se není čemu divit.
O dalším víkendu se předehrává první jarní kolo a do Prachatic přijede Soběslav. Každý uhraný bod bude důležitý.