Tabulka soutěže se nemilosrdně vyvíjí pro Čkyňské, kteří začínají na 15. místě ztrácet na soupeře před sebou. A po středě se tato ztráta ještě více prohloubila. Lažišťští měli získat tři body proti poslednímu celku z Vodňan, ale mají jen jeden a také si komplikují život. Jedinou výhru si připsal na konto prachatický Tatran proti Třeboni.

Lažiště – Vodňany 1:1 (0:1). Po výhře nad Jindřichovým Hradcem si chtěli domácí třemi body proti poslednímu týmu tabulky pojistit krajský přebor i pro příští sezonu. Nepodařilo se a situace v tabulce se zamotává. „Začali jsme aktivně, měli i několik dobrých příležitostí, ale ty neproměnili. Postupem času se hra vyrovnala, naši hráči se přizpůsobili nepochopitelně soupeři a před odchodem na přestávku nám Vodňany daly z ojedinělého brejku gól. My na začátku druhé půle rychle vyrovnali, myslel jsem si, že to zlomíme a budeme do soupeře šlapat, ale hra se naopak dostala do hlubokého podprůměru a vyústěním toho byla remíza 1:1. Pro nás je to samozřejmě nepříjemná ztráta dvou bodů," komentoval utkání s Vodňany šéf lažišťského fotbalu Václav Princ a dodal: „Nyní hrajeme v neděli v okresním souboji se Čkyní, která také bojuje o záchranu. musíme bodovat, aby se na nás soupeři nenatáhli."

Prachatice – Třeboň 2:1 (0:1). Prachatičtí měli soupeři co oplácet. Hned na úvod soutěže inkasovali v Třeboni sedmičku. „Původně se měl hrát zápas na konci podzimu jako předehrávka jarního prvního kola. To jsme byli v laufu a připraveni Třeboni oplatit tu potupnou porážku. Bohužel to terény nenechaly sehrát. Teď jsme zase byli v úplně jiné situaci. trápíme se herně a problémy jsou i se sestavou. Nebyli Petr Hovorka, Tomáš Ryšánek, Vít Zábranský, úplně v pořádku není Honza Lašák a se sebezapřením nastoupil Pepa Mádl. Do základu šel dorostenec Kadlec a na lávce seděli samí mladíci a já se Zdeňkem Chocholoušem. Musím ocenit soupeře za jeho výkon v prvním poločase. Třeboň hrála dobře kombinačně, ale gól dal soupeř po naší chybě. První byla ještě v souboji před centrem, který skončil takovým polovlastním gólem. V kabině byla o přestávce bouřka, musel jsem zvýšit hlas. Asi to ale pomohlo, protože druhý poločas byl úplně jiný. Nejprve jsme po krásné kombinaci vyrovnali Bednárem a po této brance soupeře doslova mleli. Najednou to všechno šlo a Třeboni jakoby docházely síly. Nakonec dal Kamil Tobiáš ze skrumáže kolem brankáře Skály druhý a vítězný gól. Soupeř měl ve druhém poločase jen pár náznaků brejků, ale ty naši kluci zlikvidovali. Jsem rád, že se to podařilo otočit," komentoval utkání prachatický trenér Josef Veselý a pokračoval k dalšímu programu: „Nyní jedeme do Jindřichova Hradce a zase dostanou příležitost mladíci z dorostu. Hodně dobře se jeví Kadlec a uvidíme, jak chytnou příležitost za pačesy další. Prakticky dohrajeme celou soutěž s mladíky. Nyní nebude dvakrát Kamil Tobiáš, s Petrem Hovorkou to vypadá na delší dobu, nevím, jak dlouho bude zranění léčit Zábranský. To, co se nám vyhýbalo pomalu dvacet kol, se tentokrát hromadí. Ale máme dost bodů, a tak se mohou ukázat i další hráči, jak na tom jsou."

Čkyně – Dražice 1:3 (1:1). V boji o záchranu mají Čkyňští přímo vražedný los. V posledních zápasech hráli vesměs s týmy z popředí tabulky a tentokrát přijely vedoucí Dražice. Domácí však ve své situaci nemohou hledět na sílu soupeře a musejí se pokoušet bodovat proti každému. „Do zápasu jsme šli bez čtyř hráčů základního kádru. Ale ti, co je nahradili, zahráli dobře. Musím kluky pochválit za bojovnost i celkový výkon. Zápasu by více slušela remíza, což potvrdili i hosté. Za stavu 1:1 jsme měli velké šance, ale ty neproměnili a soupeř nás potrestal. I pak jsme byli o něco lepší, snažili se vyrovnat, ale naopak jsme v závěru utkání dostali třetí branku," komentoval utkání čkyňský trenér Michal Uhlík a doplnil. „Situace je kritická, ale musíme bojovat. Nyní jedeme do Lažišť a doma pak máme Osek. Sestava již bude silnější."