Zdíkov doma ani tentokrát gól nedal

Zdíkov – Poslední tým tabulky B skupiny fotbalové I.B třídy v dalším kole přivítal zálohu Lažiště.

31.5.2012

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Aleš Krecl

Zdíkov – Lažiště B 0:2 (0:2)

Bohužel již se stává tradicí, že Zdíkov na svém hřišti nevsítí branku. Podnikaví jedinci možná již rozjeli soukromé aktivity, kde si mohou zájemci vsadit, komu a kdy se to povede. Mezi domácími fanoušky naopak kolují recepty, kterak oživit zkomírající útok domácích. Marná snaha, útočníkům Sokola zvlhnul střelný prach, ba dokonce chvílemi to na hřišti vypadá, že „muniční sklad" byl zaplaven vodou nedalekého Zdíkovského potoka. Poslední branku vstřelili Zdíkovští na svém hřišti 31. března, tedy v úvodním kole jara.

Sestava Zdíkova se tentokráte rodila těsně před utkáním, neboť se z pracovních, studijních a zdravotních důvodů omluvil hned půltucet hráčů a dorost hrál souběžně své utkání v Králově Lhotě.

Do zápasu Zdíkov nevstoupil vůbec dobře. Již po dvou minutách vyrobil hrubou chybu stoper Šebánek. Přihrávka směřující na rozběhlého Kužvarta mu proklouzla pod chodidlem a útočník Lažiště se v nabídnuté šanci nemýlil – 0:1. Svou chybu mohl domácí stoper napravit po zahrání prvního rohového kopu. Hlavou však branku hostí minul. To bylo na dlouho ze strany domácích vše. Byli to totiž hosté, kteří drželi míč více na kopačkách a projevovali větší herní kvalitu. Většinu akcí však dokázali domácí beci s přispěním brankáře Cardy zlikvidovat. Ve 35. minutě padla druhá branka hostí. Na levé straně se opět uvolnil Kužvart a přihrávkou našel ve vápně Hodinu. Ten byl však nedovoleně atakován a rozhodčí nařídil pokutový kop. Penaltu s přehledem proměnil Falář – 0:2. Zdíkov přeci jen dokázal občas „vystrčit růžky", ovšem střely na branku neměly potřebnou razanci, případně končily mimo.

Do druhé půle nastoupil na straně domácích místo Vašíčka  Vondráček a také hosté udělali jednu změnu, Hodinu nahradil Vlk. Zdíkovu nelze odepřít snahu, avšak fotbalovost se vytrácela. Domácí se velmi nadřeli při zakládání útoku a když už se jim náznak akce podařil, často to končilo pokaženou přihrávkou. Hosté kombinovali a tvořili si šance. Bohužel si počínali často až profesorsky a v zakončení nenašli vždy optimální řešení. Na druhou stranu, měli nahráno, tak proč si nevyzkoušet pár herních inovací. Jedinou a největší šanci druhé půle měl Zdíkov v 68. minutě. Vačkář vysunul na křídle Halabrína. Jeho střela nadělala lažišťskému brankáři problémy a následná dorážka Labašty skončila těsně vedle pravé tyče hostující branky.

Další branka nepadla. Ačkoli se Zdíkov většinu utkání bránil, našel si jeho brankář Václav Carda i čas na zákroky, kterými pobavil přítomné diváky. Právě on a Milan Sova zabránili dalším brankám v síti Zdíkova.

Roman Šebánek

Autor: Vladimír Klíma

31.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

Zabijačkové pochoutky provoněly celé šumavské Volary.
27

Šumavské Volary voněly zabijačkovými dobrotami

Vydařený vimperský živý Betlém.
25

Živý Betlém nadchl Vimperáky

Hluk, smrad a krev i o Vánocích?

Jižní Čechy - „Zábavná“ pyrotechnika škodí zvířatům i lidem. Záblesky a hluk způsobují u zvířat paniku. Divoká zvířata se při ní mohou zranit, ta domácí i ztratit.

Kam na Prachaticku za kulturou a poznáním?

Prachaticko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.