Co to znamená?

Přizpůsobili jsme počet členů bezpečnostní agentury, která bude dohlížet na pořádek během utkání. Také máme dohodu o případném zásahu s policií. Ta nebude na stadionu, ale v jeho bezprostřední blízkosti. S Baníkem tradičně jezdí hodně fanoušků, a tak jsme jim vyčlenili na stadionu tři sta míst.

Před zápasem se Slavií jste si pochvaloval, že stadion není průchozí. To jistě platí i teď?

Jistě. Vnitřkem není areál průchozí vůbec a zvenku díky historickému uspořádání stadionu je přístup jen na tři tribuny. Na tribunu pro fanoušky hostí ne. Oba kotle leží na protilehlých stranách stadionu. Sektor pro fanoušky je umístěn tak, aby byla snadná kontrola při příjezdu a odjezdu vozidel hostí.

Co možnost monitorování diváků v hledišti?

Na stadionu máme kamerový systém, který zabírá celý prostor areálu. Zvláštní pozornost je věnována sektorům vlajkonošů jak hostujícího, tak domácího týmu. Kontrolní obrazovky jsou umístěny v kabině hlasatele, kde je při zápase monitorují pracovník policie i bezpečnostní agentury. Mohou si přiblížit každého fanouška, který by se dopouštěl nějakého protiprávního jednání, toho si vyfotit a umožnit jeho identifikaci. Teď dojde ještě ke zlepšení v tom směru, že policie bude mít u stadionu přistaveno své zásahové vozidlo, ve kterém bude mít přístup do kamerového systému a může si tak okamžitě vše vyhodnotit a v návaznosti učinit bleskový zásah.