Byť Dynamo do prvního zápasu šlo spíše s hráči, kteří toho na podzim ve II. lize až tolik neodehráli, po půli po brankách nadějného dorostence Hály a testovaného Redzepiho vedlo 2:0, navíc po ráně Antunoviče a hlavičce Jasanského dvakrát pomohla Znojmu tyč. Hosté dvěma slepenými góly vyrovnali, pak Chmelo po vydařené individuální akci dal na 3:2, jenže hosté dvěma góly otočili na konečných 3:4.

Nový trenér Dynama Luboš Urban sice během prvního zápasu na některé situace hlasitě reagoval, nicméně zápas dle něj splnil účel. „Hrálo se nahoru dolů, ve vysokém tempu, útočné fáze převládaly nad těmi obrannými. Mohlo to klidně skončit 7:7, šance se vytvářely jako na běžícím pásu a já jsem rád, že jsme směrem dopředu potvrdili, že góly jsme schopni dávat. To mě těší, my chceme hrát útočně," vyjmenoval klady, hned ale přidal i zápory: „Jsem tady týden a my za dvě utkání dostaneme sedm branek a možná pět z nich, jaké se málokdy vidí, po individuálních chybách. Hráči by si měli uvědomit, že podobné situace musí řešit jednoduše a ne hekticky a zbrkle. Dozadu musíme hrát daleko poctivěji a zodpovědněji."

Hodně mrzutý byl po zápase brankář Daněk, jenž v poločase střídal Křížka za stavu 2:0, takže dostal všechny čtyři góly… „Vlastně si nesáhl na míč a čtyřikrát ho lovil ze sítě, byla to však věc hráčů před ním. My čtvrt hodiny před koncem dáme na 3:2 a vzápětí necháme soupeře ze standardky vyrovnat, když neodvrátíme balon na první tyči," kroutil hlavou Urban. „Tragédii ale z toho nedělám, rozebereme si to a pracujeme dál," ujistil.

Po druhém utkání, v němž Dynamo v silnější sestavě po zásluze vyhrálo 1:0, se i nový kouč tvářil spokojeněji. „Na rozdíl od prvního zápasu, který z naší strany odehrála většina mladíků a který tudíž byl víc živelný a rychlý, to teď bylo úplně jiné utkání, taktické a z obou stran hrané odpovědně. Bylo vidět, že hrají dvě vyzrála mužstva. Byť jsme ani moc šancí neměli, když to sečtu, byli jsme dle mého soudu aktivnější, fotbalovější, i šancí jsme měli víc. Kluci to odmakali a vítězný gól jsme dali po hezké akci, kdy to po Haškově nahrávce Herzán špičkou nohy propálil."

Výhry si cenil. „Hráli jsme proti kvalitnímu soupeři, který přijel v silné sestavě. Řekl bych, že jsme vyhráli zaslouženě a jsem tomu rád. Hned se líp trénuje," s úsměvem shrnul nový trenér Dynama.

Hodnotit nové hráče Urban nechtěl: „Pozoruji je nejen při zápasech, ale i v tréninkovém procesu, na závěry je ale ještě brzy," zdůraznil.

V obou zápasech měl šanci se ukázat testovaný záložník Goran Antunovič, jenž hostoval v Dunajské Stredě. „Viděl jsem ho prvně, ale potvrdil reference, které jsme na něj měli. Je silný na míči, je pohyblivý, bylo vidět, že má něco odkopáno. Myslím, že předvedl solidní výkon," řekl Urban na adresu 24letého středopolaře.

Oba zápasy na Složišti jako prospěšné označil i hostující trenér Leoš Kalvoda. „Jsem rád, že po sobotní sprše v Salcburku, který je někde úplně jinde než my, jsme tady dokázali vyhrát," připomněl po vítězném prvním utkání na Složišti znojemský trenér, že jeho tým den předtím jel z přípravy ze Salcburku s nadílkou 0:8. Výhru 4:3 nad Dynamem, byť to hrálo v silně kombinované sestavě, tudíž Kalvoda bral jako jistou satisfakci: „Těší každá výhra, byť ho nepřeceňujeme. Zkoušíme některé možné posily, a abychom je vyzkoušeli, i k tomu právě tři zápasy ve dvou dnech měly sloužit."

Inkasované góly ho mrzely. „Dostáváme jich dost, osm v Salcburku, čtyři od Jihlavy a tady teď tři. Patnáct gólů za tři zápasy, to je hodně. Ačkoli to je začátek přípravy, tolik gólů bychom dostávat neměli," kabonil se Kalvoda, podle něhož na velký počet zápasů se hráči vymlouvat nemohou. „Když je turnaj, taky hrají dvě utkání za den, je to příprava, musí být v zátěži, musí být unaveni."

Výhrady ke hře svého týmu měl Kalvoda i po druhém duelu, v němž jeho svěřenci padli 0:1, když za celý čas na bránu vystřelili až v 90. min. (ale málem srovnali, když promrzlý brankář Lešňovský neudržel lehký centr a míč skončil na břevně). „Ten zápas se mi moc nelíbil, šancí jsme moc neměli, ale to ani soupeř ne," všiml si kouč hostí a dodal, že hráče pro zápasy na Složišti nedělil dle výkonnosti, nýbrž tak, aby měli všichni rovnoměrnou zátěž. „Většinou se hrálo uprostřed hřiště, z naší strany tam bylo dost nepřesností a nevynucených ztrát míče," mrzelo Kalvodu. „Takže zápas splnil spíše kondiční účel, i to je ale třeba," uzavřel kouč Znojma.

Divizní Písek povede Jindřich Dejmal

Poté, co v FC Písek ze zdravotních důvodů překvapivě rezignoval trenér Karel Musil, povede na jaře písecké fotbalisty v divizi zkušený exligový kouč Jindřich Dejmal, jenž je v Písku od loňska sportovním ředitelem.

„Nebylo to pro mě jednoduché rozhodování, protože jsem v Písku měl řadu věcí hlavně kolem mládeže rozdělaných a stíhat obě funkce bude hodně náročné," sdělil Deníku trenér Dejmal, jenž v pondělí už vedl první trénink A-týmu.