Vimperk – Netolice 2:6 (1:1). Vimperští v úvodu jara poráželi jednoho favorita za druhým. Pak však přišel útlum a nyní mají na kontě naopak sérii tří porážek v řadě. Ve Vimperku je smutek, naopak v Netolicích radost. Hosté si ziskem tří bodů hodně přiblížili záchranu. „Ostuda, ostuda, ostuda! Jinak nemohu toto utkání hodnotit. Naši hráči by se měli omluvit fanouškům vimperského fotbalu a to mají štěstí, že kvůli semifinále hokeje na mistrovství světa jich nebylo v hledišti tolik. Náš výkon nejde okomentovat jinak než katastrofou. Poločas byl 1:1 a chtěli jsme vyhrát, ale co jsme předvedli ve druhém poločase, to nechápu. Od 60. minuty jsem znechuceně a smutně seděl jen na střídačce a už jsem neměl ani síly stát u lajny a křičet, burcovat hráče a dávat jim pokyny. Pro fotbalový Vimperk to byl smutný pohled. Již tři zápasy nehrajeme dobře a teď jedeme do Katovic, tak se z toho snad dostaneme a pokusíme se probrat a začít hrát fotbal, který jsme hráli na začátku jara,“ komentoval okresní souboj domácí trenér Michal Uhlík. V utkání za domácí skórovali Samohejl a Michal Šíp, na straně hostů se dvakrát trefil Reindl, po jedné brance přidali Mužík, Jirkovský, Urban a Vlášek.

Lažiště – Týn nad Vltavou 1:3 (1:2). Ve šlágru kola potvrdili hosté svou jarní fazonu. Naopak domácím se rozplynuly veškeré postupové naděje. „Máme problémy se složením týmu a to v podstatě už od začátku jara. Odešlo šest hráčů a to někde musí být znát. Ale musím říct, že Týn je zatím nejlepší mužstvo, se kterým jsme hráli. Na jednu stranu mě mrzí výroky rozhodčích, kteří nejen dle mého názoru chybovali. Gól, který jsme dostali z přímého kopu byl nařízen po srážce dvou hráčů Týna a další padl z ofsajdu. Takže rozhodnutí to byla dost sporná. Každopádně, kdybychom nedostali tyto góly, dostali bychom jiné. Vůbec jsme nestačili. Neměli jsme nárok. Je to také tím, jak trénujeme. Když se mužstvo nesejde na trénink, tak je to prostě znát. A postup? O tom už nemůže být ani řeč. Kádr na to prostě nemáme. Týnu přeji postup a doufám, že ho udělají. Zaslouží si ho za výkony, co podávají,“ komentoval utkání domácí trenér Libor Žák.

Vodňany – Vacov 2:1 (1:0). Hosté museli v sestavě hodně improvizovat. Chybělo jim pět hráčů z kádru, a tak museli vypomáhat hráči z béčka i dorostu. V zápase si však tým počínal solidně a až do samotného závěru hrál stále alespoň o bod, i když na něj nakonec nedosáhl. Branku Vacova vstřelil G. Bujok.