Soběslav - Prachatice 0:3 (0:0)

Nejvyšší krajská soutěž se ve svém závěru zamotala tak, že do posledního kola šly Dražice s dvoubodovým náskokem před Prachaticemi a v jejich prospěch hrály při případné bodové shodě i výsledky vzájemných zápasů. Dražice na tom byly o gól lépe. Vše tedy bylo jasně dané. Tatran musel vyhrát a přitom doufat, že Dražice neuhrají ani jeden bod proti Jankovu. První část podmínky byla splněna, druhá již ne, Dražice vyhrály 2:0, a tak se opět po roce slaví na Táborsku.

Prachatičtí odjížděli do Soběslavi s kompletní sestavou a útočně naladěni. „Byl to docela dobrý zápas. Ani jeden z týmů nijak nebránil, bylo to otevřené a pro diváky to musel být dobrý zápas. Ale sportovně musím přiznat, že si domácí tříbrankovou porážku vůbec nezasloužili, hráli opravdu dobře. Ale na krásu se nehraje a branky se podařilo nastřílet nám," komentoval utkání v Soběslavi prachatický trenér Josef Veselý.

Hrálo se za úmorného vedra a bylo otázkou, kdo se s tím lépe vyrovná. „V prvním poločase byli domácí lepší, snažili se hrát kombinačně hodně dopředu, bojovali a vytvářeli si i šance. Vyrovnali se s podmínkami zápasu podstatně lépe a nás podržel brankář Jindra Dvořák, který jen v první půli chytil minimálně dvě tutovky soupeře. Je to naše velká jistota a s ním za zády se hraje dobře. Na druhé straně jsme my branku soupeře ohrozili snad jen jednou," komentoval první poločas Josef Veselý.

Ve druhém poločase se již hra vyrovnala, Tatran se začal dostávat do nebezpečných šancí a navíc se domácím zranil Šmítmajer, což se odrazilo na jejich hře. „Pro domácí to byl smolný poločas. Po zranění klíčového hráče ztratili na úderné síle, i když nás musel Jindra Dvořák i ve druhé půli znovu dvakrát podržet. Domácí se snažili za každou cenu zlomit zápas na svou stranu a nám se tentokrát podařilo stoprocentně využít brejkových situací. Ze tří rychlých brejků jsme dali tři góly, všechno v poslední čtvrthodině během pár minut. Po prvním gólu domácí znejistěli a my je dorazili hned druhým. Škoda, že se nám podařilo tyto šance proměňovat až v tomto posledním zápase, kdy už jsme titul neměli ve svých rukách. Ten jsme si prohráli v úplně jiných zápasech," doplnil Josef Veselý.

Druhé místo v krajském přeboru berou v Prachaticích velmi pozitivně. Nyní čeká na hráče odpočinek a k přípravě před novou sezonou se sejdou znovu 10. července. Přesně o měsíc později odstartuje další soutěžní ročník.