Tatran v minulém kole doma porazil poslední Vejprnice, ale výkon určitě nebyl optimální. Ve druhém poločase se fanoušci strachovali o vítězství. „Byl to utrápený výkon, ale tři body nakonec zůstaly doma. Po zápase mi však přibyly vrásky na čele nejen výkonem ve druhém poločase, ale i z důvodu zhoršeného zdravotního stavu hráčů,“ říká trenér Tatranu Josef Veselý.

Marodka

Již před minulým zápasem se hovořilo o tom, že kanonýr Kováčik není zdravotně fit, nakonec nastoupil na poločas. Objevily se však i další problémy. „Určitě nebude k dispozici Koršala, který se v utkání s Vejprnicemi zranil a má pochroumaný kotník. Vypadá to tak na tři týdny léčení. Virozu a antibiotika má Kováčik, stejně je na tom Kamil Tobiáš. Navíc má Průša problémy s Achillovkama a u něho to vypadá na dva až tři týdny léčení. Trochu se nám rozpadla kostra týmu a příležitost tak dostanou další hráči, kteří čekají na svou šanci. Škoda, že to vyšlo zrovna na tohoto kvalitního soupeře,“ hledí do marodky kádru trenér Veselý.

Těžký soupeř

Jak již bylo řečeno, utká se třetí tým tabulky s lídrem soutěže. Postavení Vltavínu vypovídá o kvalitě jeho kádru. „Vltavín se jednak netají postupovými ambicemi a za druhé, co mám informace, hraje na jaře nejlepší fotbal ze všech týmů naší skupiny. Vltavín se pomalu a nenápadně zezadu posunuje tabulkou a podle mého se o postupu do třetí ligy rozhodne právě mezi Vltavínem a Motorletem,“ dodává k ambicioznímu soupeři trenér Veselý.

Odzadu

Sestava Tatranu tedy bude muset doznat určitých změn. Trenér tak nebude moci hrát otevřeně, ale vsadit na zajištěnou obranu. „My musíme celou sestavu překopat a vrátíme se k trpělivé a pečlivé obraně. Budeme čekat na brejkovou šanci, od toho tam bude Radim Košík a já doufám, že konečně protrhne svou střeleckou smůlu, protože to, co nedal v minulém zápase, snad ani nejde nedat. Soupeř na nás určitě zpočátku vlítne a rozhodne první čtvrthodinka zápasu. Vltavín hodně využívá standardek, krajní záložníci hrají výborně dopředu. Doma hrají na dva útočníky, venku na jednoho. Svou útočnou sílu doplňují někdy až pěti záložníky. Hodně nastřelují míče z křídel do vápna a nepříjemný je jejich nátlakový fotbal. S tím vším se musíme v zápase vyrovnat, abychom mohli myslet na úspěch“ hledí k důležitému duelu Josef Veselý.