Domácí v tabulce ztráceli na předposlední Katovice dva, na čtrnácté Vodňany pět a na třináctý Týn nad Vltavou sedm bodů. Povinnost tedy velela vyhrát.

Rychlé góly

Vstup do utkání měli domácí doslova raketový. Již ve 4. minutě skončil průnik do šestnáctky soupeře faulem bránícího hráče a následovala penalta. K té se postavil Svěchota a dostal domácí do vedení. Hned za pár minut se do velmi dobré šance dostával po chybě hostující obrany Iliev, sám před brankářem však poslal míč mimo tyče. Důležitý moment přišel ve 12. minutě. Hostující špílmachr Hrdina musel odstoupit ze hřiště po obnoveném svalovém zranění. Od té chvíle ztratila hra Týna nad Vltavou na přesnosti a důrazu. Navíc si ve 14. minutě vyměnili na šestnáctce míč Iliev se Svěchotou, který technickou střelou trefil přesně pravou šibenici týnské branky – 2:0. Domácí i nadále hráli útočně a další šanci měl Iliev, sám proti gólmanovi opět neuspěl. Postupem času však hosté hru vyrovnali a dostávali se také do šancí. Domácí gólman Formánek však vytáhl několik výborných zákroků a spolu s obránci svou branku ochránili.

Tlak hostů

Vstup do druhého poločasu opět vyšel lépe domácím. Po sedmi minutách se již potřetí dostal sám před brankáře Šmitmajera Iliev a tentokrát nezaváhal – 3:0. Domácí se možná trochu tímto stavem nechali ukolébat a postupně přenechali iniciativu hostům. Ti několikrát nejprve zahrozili a dvacet minut před koncem dorážkou z bezprostřední blízkosti snížili na 3:1. Domácím fanouškům zatrnulo o pět minut později, kdy Brozman orazítkoval břevno Formánkovy branky. Hosté sice získávali více ze hry, ale domácí obrana pracovala spolehlivě a soupeři skórovat nedovolila.

Vyrovnaný spodek

Domácí tak potřebné vítězství získali, ale stále zůstávají poslední v tabulce. Vyhrály Katovice i Vodňany, a tak situace na konci tabulky vypadá tak, že poslední Lažiště ztrácí na předposlední Katovice dva body, třetí od konce již je Týn nad Vltavou, který má na Lažišťské čtyřbodový náskok, Vodňany mají pět bodů k dobru a do boje o záchranu se nově dostal celek Jankova, který má velmi špatné jaro a také na Lažišťské získává pět bodů. V dalším kole jede Lažiště na hřiště vedoucího Tábora, Týn nad Vltavou hostí Katovice, Vodňany přivítají Hlubokou nad Vltavou a Jankov zajíždí na třetí Kaplici. Po dalším víkendu se tedy opět může situace na konci tabulky hodně měnit.