Fotbalisté Vimperka si dali v Chýnově dva vlastmí góly. Prachatice porazily Hradiště.

Prachatice – Hradiště 3:0 (3:0). Na prachatické umělce bylo po poločase rozhodnuto. Hosté se těžko dostávali přes půlku a Tatran mohl dát více než tři góly. „V kabině jsme si řekli, že se nesmíme přizpůsobit hře soupeře, ale naopak ho dostat pod tlak. I když jsme museli v sestavě hodně měnit posty, tak jsme první poločas odehráli podle představ. Kdybychom nastříleli ještě více branek, asi by se nikdo nemohl divit. Po přestávce již to nebylo ono. Kluci zbytečně polevili, začali hrát až příliš individuálně a další branky jsme již nedali. Měli jsme sice tři či čtyři velké šance, ale nesoustředěností jsme se připravili o ještě vyšší vítězství,“ komentoval utkání s Hradištěm Lukáš Kubát, trenér Tatranu Prachatice.


V dalším utkání čeká Prachatické cesta na béčko Milevska, které stále patří mezi týmy, které ještě bojují o záchranu v I.A třídě. „Milevsko přeci jenom na jaře něco uhrálo. Vesměs všechna utkání na hřištích soupeřů jsou složitá, ale musíme se na to dobře připravit. Domácí budou muset tvořit, takže by to pro nás nemělo být jen o dobývání jejich branky a snad si zahrajeme naší kombinační hru. Do sestavy by se již mohli z marodky vrátit tři hráči, takže zase trochu změníme sestavu,“ hledí k dalšímu duelu L. Kubát.


Chýnov – Vimperk 3:1 (2:1). Pro klid ve zbytku sezony potřebovali Vimperští alespoň bod. Dali sice tři góly, ale ani to nestačilo, dvakrát se totiž trefili do té své. „Jeli jsme do Chýnova neprohrát, abychom soupeře nechali v tabulce pod sebou. To se nám nepodařilo. Chyběli někteří hráči, ale sestavu jsme dali dohromady solidní. Byl to takový zápas blbec. Dali jsme si dva vlastňáky, další gól dávali domácí do prázdné branky. Na brzké vedení Chýnova jsme ještě odpověděli z penalty, ale další dva smolné góly rozhodly. Ale nedá se nic dělat, musíme se připravit na další zápasy a zabodovat hlavně doma. Teď nás čeká duel s Týnem nad Vltavou. Ten zápas musíme odjezdit, abychom měli klid do závěrečných kol,“ hodnotil utkání v Chýnově Michal Uhlík, trenér Šumavanu Vimperk.