Za pořadatelství domácího Šumavanu se na zeleném pažitu představilo šestnáct družstev z celé republiky a po celý den byl k vidění výborný fotbal, za který by se nemuseli stydět ani hráči podstatně starších kategorií.
Pořadatelé rozdělili družstva do čtyř čtyřčlenných skupin, ve kterých se hrálo systémem každý s každým na 1x13 minut. Vždy dva nejlepší celky ze skupin postoupily do finálové části o první až osmé místo. Zde se znovu hrálo každý s každým s tím, že se vzájemné zápasy ze skupin započítávaly. Do druhé skupiny o deváté až šestnácté místo postupovala družstva na třetích a čtvrtých místech.

Domácí Šumavan vyslal do bojů hned tři družstva. „Kluků máme poměrně dost a je třeba, aby si všichni pořádně zahráli. Kdybychom měli družstva dvě, mohl by se někdo cítit odstrčen, že si tolik nezahrál. Takto toho všichni měli až dost, když si vezmete, že se hrálo devět zápasů po třinácti minutách," uvedl k nasazení tří domácích týmů do turnaje předseda klubu Jaroslav Uhlík.

Ti nejmenší domácí hráči nastupovali pod označením I a měli hodně silnou skupinu se samými zkušenými soupeři. Pro kluky v tomto věku však nejsou důležité výsledky, ale stálý kontakt s míčem. Vimperk I postupně podlehl Třeboni 0:16, Příbrami 0:10 a Hlinsku I taktéž 0:10.

Vimperk II svou skupinu vyhrál. Nejprve porazil Klatovy 1:0 (branku dal Hodina), poté Rokycany 1:0 (Uhlíková) a na závěr skupiny SKP České Budějovice I v poměru 2:0 (Hodina 2).

Nejsilnější měl být Vimperk III, který to také na hřišti potvrzoval. Ten nejprve přehrál soupeře z Větrov 3:1 (Willmann 2, Benda), poté Písek 8:1 (Uhlík 3, Paletář 2, Willmann, Stöhr a Benda) a na závěr skupiny Úvaly 5:1 (Paletář, Uhlík, Kecskés, Willmann a Benda).

Pak se již šlo do skupin, ve kterých se rozhodovalo o konečném pořadí. Vimperk I hrál v té o deváté až šestnácté místo. Sice ani jednou nevyhrál, ale svedl se soupeři již vyrovnané souboje. Domácí tým podlehl SKP Č. Budějovice II 0:6, SK Úvaly 0:10, Rokycanům 2:7 (Sedlár 2), Hlinsku II 1:3 (Sedlár), Písku 0:8 a SKP České Budějovice 0:7.

Další dva vimperské celky se potkaly ve skupině o první až osmé místo. Domácí dvojka nejprve podlehla Úvalům 1:5 (Sedláček) a současně Vimperk III porazil Klatovy 4:0 (Paletář 3, Kecskés). Ve druhém kole Vimperk II podlehl Jiskře Domažlice 1:5 (Uhlíková) a na vedlejším hřišti Vimperk I remizoval s Třeboní 3:3 (Paletář, Benda a Willmann). Ve třetím kole Vimperk II podlehl Třeboni 4:7 (Hodina 2, Uhlíková a Juřík) a Vimperk I podlehl Domažlicím 1:4 (Kecskés). V dalším kole došlo na derby vimperských celků a trojka zvítězila 4:0 (Willmann, Benda, Paletář a Stöhr). Páté kolo vyslalo Vimperk II proti celku Černolic a tým od Prahy zvítězil 5:0. Naopak Vimperk II narazil na Hlinsko I a zvítězil 4:2 (Paletář, Kecskés, Stöhr a Uhlík). V závěrečných zápasech Vimperk II podlehl celku Hlinska 1:3 (Hodina) a Vimperk III zvítězil nad Černolicemi 4:1 (Uhlík, Paletář, Benda a Kecskés.
Konečné pořadí v turnaji: 1. Jiskra Třeboň, 2. Šumavan Vimperk III, 3. Jiskra Domažlice, 4. FC Hlinsko I, 5. SK Větrovy, 6. SK Černolice, 7. Šumavan Vimperk II, 8. SK Klatovy, 9. SK Úvaly, 10. FC Písek, 11. FC Hlinsko II, 12. 1. FK Příbram, 13. FK Rokycany, 14. SKP České Budějovice I, 15. SKP České Budějovice II, 16. Šumavan Vimperk III.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Radek Dalecký z FC Hlinsko I, nejlepším střelcem turnaje se stal Jáchym Štindl z Jiskry Třeboň a gólmanem turnaje byl vyhlášen Martin Willmann ze Šumavanu Vimperk III.