Blatná – Vimperk 1:0 (1:0)

Na čtyři sta diváků sledovalo o blatenské pouti premiéru domácího nováčka s Vimperkem. Střetnutí rozhodl nástup do druhé půle, kdy povedenou ranou překonal Říha veterána v brance Šumavanu Jiřího Formánka. I když Šumavan Vimperk nebyl horším týmem, tak body zůstaly na pouti v Blatné.

„Přijeli jsme si do Blatné pro bod, ale bohužel nemáme ani jeden. Po nerozhodném prvním poločase to i na nějaký bod vypadalo, ale stačilo 30 vteřin ve druhém dějství a prohrávali jsme. Poté jsme otevřeli hru a chtěli vyrovnat. Příležitostí jsme měli více než dost. Málek běžel nejprve sám na gólmana, ale nedal. Poté Psutka, co vypíchl míč, v identické šanci také nedal. O chvíli později běželi dokonce ve dvojici Málek a Vondrášek, ale prvně jmenovaný nepřihrál a zakončil špatně. Zanedlouho dostal hezkou průnikovou přihrávku Pankratz, ale opět selhal. Výbornou možnost jsme měli z trestného kopu na samé hranici vápna, také nic a tak, protože domácí ten jeden gól dali a my ne, zvítězili zaslouženě. Musíme si uvědomit, že pokud nebudeme proměňovat ani ty nejvyloženější šance, nebudeme bodovat s nikým,“ komentoval utkání vimperský trenér Jan Děd.

Sestava Vimperka: J. Formánek – Pospíchal, Psutka (Kolafa), Blahout, Prochaska – Málek, Martin Šíp, Děd, Michal Šíp, Čech (Pankratz) – Vondrášek.

Zdeněk Formánek