Derby bude o to zajímavější, že oba celky v současné době okupují v tabulce místa těsně nad sestupovými příčkami. Všem je jasné, že remíza pro nikoho nic neřeší. Vyhrát chtějí samozřejmě obě strany.

V lažišťském klubu mohou být po minulém kole spokojeni, tým přivezl tři body z Čimelic. „Samozřejmě vítězství těší, ale musíme ho potvrdit hned doma, aby mělo tu správnou váhu," krotí optimismus šéf lažišťského fotbalu Václav Princ.
Domácí se v poslední době potýkali ze zdravotními problémy v týmu, ale nyní by již mohla být situace o něco lepší. „Chybět však asi bude Lukáš Kubát, který má natažený sval. Byla by to pro nás velká ztráta, protože byl hnacím motorem týmu v minulých zápasech. Drobnější problémy měli Michal Šíp a Franta Švec, ti by však možná mohli být k dispozici. Uvidíme také, jak se dá po zranění kotníku dohromady Kováč, hovořil o možných neúčastech včera dopoledne Václav Princ.

Derby má vždy dvojnásob zajímavý nádech, nyní to vše okoření i postavení obou týmu ve spodku tabulky. „Na zápas se samozřejmě těšíme a doufám, že přijde hodně fanoušků. To by si derby určitě zasloužilo. Oběma půjde o hodně, nikdo nechce zůstat ve spodku tabulky. Rádi bychom získali tři body. Pak jedeme do Jankova a pokud bychom něco utrhli tam, už by se pak jinak hrálo v následném duelu se suverénem soutěže z Dražic," hledí k dalšímu programu Václav Princ.

Na derby se samozřejmě těší i v Prachaticích. „V týdnu jsme potrénovali, konečně byla solidnější účast, a tak uvidím dnes na předzápasovém tréninku, jaká bude nálada v mužstvu," uvedl včera dopoledne prachatický lodivod Josef Veselý. Netajil se tím, že bude mít znovu problémy se sestavou. „Určitě nebude Tobiáš, u toho je zranění vážnější a nebude do konce podzimu. Chybět budou stále Janoušek, Miesbauer a Nerad, u těch by to mohlo být kratší než u Tobiáše, uvidíme," vypočítával absence Josef Veselý a doplnil: „Dorost hraje v sobotu, a tak doplníme tým právě o několik dorostenců."

A jak prachatický trenér vidí zítřejší zápas? „Psychicky lépe na tom budou stoprocentně domácí, kteří přivezli body z Čimelic a budou je chtít potvrdit. Nám se naopak nedaří a nedáváme góly. Ale v každém případě zabojujeme, abychom body urvali. Předpokládám, že budou chtít Lažišťští dát rychle gól a budou se tlačit do ofenzivy. Na to si budeme muset dát velký pozor," hledí k utkání Josef Veselý.