Minulý víkend se našim okresním zástupcům v soutěži na domácích hřištích vůbec nedařilo. Jediný bod uhráli Čkyňští v souboji s posledními Vodňany za remízu 3:3. Prachatický Tatran prohrál 2:3 s Rudolfovem, Lažišťští dokonce dvakrát, a to 1:2 s Hlubokou nad Vltavou a 2:3 s Dačicemi. O tomto víkendu by všichni chtěli tento výpadek nahradit.

Dnes nastoupí ke svému utkání pouze hráči Lažiště. Ti zajíždějí do Sedlice. Ta je jako nováček soutěže v klidném středu tabulky, doma pravidelně boduje a může hrát naprosto v klidu. Naopak Lažišťští klesli s pětadvaceti body na desáté místo tabulky. Sice mají tři body na Jindřichův Hradec o místo za nimi, ale jedno kolo může všechno změnit.

Prachatický Tatran jede zítra do Dačic. Po bodových kotrmelcích za kontumace v tomto týdnu se Tatran vrátil na druhé místo tabulky a nebýt zbytečné porážky s Rudolfovem, mohl být dokonce první. Trenér Josef Veselý si je však velmi dobře vědom síly Dačic. „Viděl jsem soupeře v minulém kole v Lažištích a hraje opravdu dobře. Mají moc šikovné hráče, jsou rychlí, bude to hodně těžké," uvedl již v pondělí po minulém kole Josef Veselý.

Prachatičtí budou mít i tentokrát problémy se sestavou. „To, co se nám vyhýbalo na podzim, si nyní vybíráme vrchovatě," kroutil hlavou trenér a pokračoval: „V posledních zápasech hrajeme pokaždé v jiné sestavě a chybí nám tři až čtyři hráči ze základu. V Dačicích nebude Kamil Tobiáš, který je s Dynamem, zraněný je Zábranský, studijně je mimo hru Janoušek a o Kamilovi Ryšánkovi již prakticky tři týdny nevím. Zkrátka zase naskočí dorostenci. Bude to hodně těžký zápas, Dačice točí dvacet hráčů a jsou výborní dopředu. Budeme to muset tentokrát více zavřít a spoléhat na nějaký brejk. Musíme zkrátka zabojovat."

Také zítra nastoupí ke svému utkání fotbalisté Čkyně. Ti nutně potřebují v boji o záchranu každý bod a nyní navíc zajíždějí do Jindřichova Hradce, který je též v pásmu boje o záchranu. „Hradec nyní v týdnu v dohrávce porazil béčko Písku a přeskočil nás v tabulce. Navíc jim určitě tato výhra nad silným soupeřem pomůže psychicky.  Ale nad tím my nemůžeme přemýšlet, musíme v Hradci bojovat alespoň o remízu, nic jiného nám nezbývá. Navíc pak hned ve středu jedeme do Dačic, které jsou na jaře výborné. Nesmíme dopustit, aby se nám soupeři kolem nás utrhli. Již nyní se po kontumacích béčka Písku z nejhoršího dostal Jankov, který byl také v pásmu sestupu," hleděl k soupeřům čkyňský trenér Michal Uhlík a pokračoval: „Na zápas v Jindřichově Hradci bychom měli odjíždět v plné síle, všichni jsou zdravotně v pořádku a Pepa Kainc si již odseděl trest za červenou kartu, takže bude připraven do brány. Všichni si uvědomují důležitost utkání a chtějí udělat vše pro body."