Jako první nastoupí do bojů Čkyňští. Ti hrají od 10.30 hodin v Třeboni. Po dvou výhrách celek ze Šumavy následně dvakrát ztratil a se šesti body je ve středu tabulky. V minulém kole Čkyňští doma podlehli Dačicím 3:4 a ztráta z utkání nebyla jen bodová. „Přišli jsme navíc ještě o dva vyloučené hráče, v trestu budou Michal Šíp a Král. Je to samozřejmě zase zásah do již tak zraněními prořídlé sestavy, ale musíme se s tím vypořádat. Proti Dačicím jsme nadělali strašně moc chyb, které dokázal soupeř potrestat. Musíme se z toho poučit a znovu se pokusíme sbírat bodíky," vrátil se ještě k minulému utkání čkyňský trenér Michal Uhlík. Třeboň je sice v tabulce až za Čkyní, ale na domácím hřišti bude favoritem. „Na jaře jsme sice v Třeboni vyhráli, ale tentokrát to bude zcela jiný zápas. My musíme hrát trpělivě a pokusit se soupeře něčím překvapit," hledí k utkání Michal Uhlík.

Prachatičtí nastoupí od 17 hodin na písecké rezervě. Po debaklu v prvním kole v Třeboni se prachatický Tatran zvedl a třikrát v řadě bodoval s bilancí dvou výher a jedné remízy. V posledním kole Tatran vyhrál nad ambiciozním Osekem 2:0. „Byl to z naší strany v prvním poločase velice povedený zápas. Po změně stran již byl soupeř lepší, ale body jsme získali. Pokud budeme hrát takto i v dalších zápasech, neměli bychom se o krajský přebor strachovat," glosoval minulý zápas trenér Prachatic Josef Veselý. V Písku to však bude zase o něčem jiném. Domácí budou moci využít pendlů z třetiligového áčka a i bez nich mají velice kvalitní kádr hráčů, kteří se právě do prvního týmu chtějí dostat.

Lažišťští zavítají v neděli odpoledne do Hluboké nad Vltavou. V tabulce jsou soupeři v těsném závěsu a i na hřišti se dá očekávat pořádný boj. Hluboká v minulém kole překvapivě vyhrála v Jindřichově Hradci a dostala se ze spodních příček tabulky výše. Lažišťští zase vyhráli doma nad píseckou zálohou 2:1. „Byl to kvalitní zápas se šancemi na obou stranách a my v něm byli nakonec šťastnější," glosoval výhru z minulého utkání šéf lažišťského fotbalu Václav Princ a k dalšímu utkání uvedl: „Nyní jsme již dali dva góly, i když další šance neproměnili. To ještě musíme změnit a z Hluboké bychom chtěli přivézt plný počet bodů. Domácí budou samozřejmě nepříjemní, ale na to budeme připravení."