Lhenice – Prachatice B 6:3 (3:2). V souboji třetího se čtvrtým měli domácí vstup do zápasu přímo z říše snů. Na deštěm skrápěném trávníku se po pár minutách dostal v šestnáctce soupeře do souboje s obráncem Pořádek a míč z jeho kopačky skončil u tyče Dvořákovy branky – 1:0. Po chvíli napřáhl k ráně za šestnáctkou kanonýr Švec a zvýšil na 2:0. Poté se hra na chvíli přesunula do středu hřiště a další brankové slovo měli tentokrát hosté. Po závaru před lhenickou brankou byl nejvýše Červenka a snížil na 2:1. Domácí se však z branky rychle oklepali, po faulu hostů ve středu hřiště nechal rozhodčí Ursacher domácím výhodu, na konci akce se dostal k míči Švec a domácí vedli 3:1. V závěru poločasu to vřelo v obou šestnáctkách. Nejprve v té domácí přišel faul a následnou penaltu proměnil Koršala – 3:2. Na druhé straně míč létal kolem brankové čáry, domácí se zlobili, že sudí neodpískal ruku, ale na stavu se do přestávky nic nezměnilo. V úvodu druhého poločasu prokázal své kvality nejnebezpečnější hráč hostů Kováčik, narazil si míč s Koršalou a tvrdou ranou vyrovnal. V tu chvíli si mnoho přítomných diváků myslelo, že přichází zlom v utkání. Nebyla to však pravda, opět převzali otěže hry domácí. Nejprve spálil šanci Lukšovský, ale pak po Burdově centru dostal domácí do vedení hlavou Muška. Následně měl znovu velkou šanci Lukšovský, ale brankář Dvořák mu ji zmařil. Čtvrt hodiny před koncem si na rohu šestnáctky hrál s míčem Koršala, tomu jej sebral Pořádek, prachatický bek fauloval a byla z toho penalta. Tu proměnil Švec – 5:3. V závěru utkání již hosté na korekci výsledku neměli, naopak další tvrdou ranou z hranice šestnáctky přidal svůj čtvrtý gól Švec a stanovil konečný výsledek 6:3.

(vlak)

Vacov – Stachy 3:0 (0:0). Tradiční pošumavské derby, ve kterém byli dle postavení v tabulce favoritem domácí. Tyto prognózy však ne vždy platí. Hosté bojovným výkonem drželi vyrovnaný výsledek celý první poločas, i když měli domácí více ze hry i šance. Brankově se začali prosazovat až po přestávce. Z mnoha šancí se nakonec do černého trefili Ketzer, Jančovič a V. Blahout. Po sobotní výhře vedoucí Zlivi ve Zdíkově se tak Vacovští dotáhli opět na tři body za lídra soutěže.

(pa)

Zdíkov – Zliv 1:4 (0:1). Ačkoli výsledek vypadá jednoznačně, Zdíkov hrál s lídrem skupiny vyrovnanou hru. Bohužel se nedokázal zbavit syndromu posledních utkání, a tím je proměňování šancí. Hosté ze Zlivi byli v úvodu aktivnější. První branku vstřelil Boubal, když se k němu dostal centrovaný míč z pravé strany a skórující hráč měl dostatek prostoru i času na to, aby umístil střelu k levé tyči Cardovy branky – 0:1. Domácí se snažili o vyrovnání, ale nepřálo jim štěstí. V brejkové situaci se nejprve nepodařila přesná přihrávka Psutkovi a ani v závěru poločasu nepadl gól, když Nový prodlužoval Šebánkovu přihrávku na Schwarze. Na začátku druhého poločasu se nejprve vyznamenal brankář Carda, když si snadno poradil s přímým kopem hostí. O chvíli později ohrozil branku Zlivi zdíkovský Vonášek. Jeho povedenou střelu však hostující brankář dokázal vytěsnit na roh. Kdo nedá, dostane. Centrovaný míč nedokázal odvrátit Hojdekr, hostující Boubal postupoval téměř sám na branku a z hranice vápna překonal domácího Cardu podruhé – 0:2. Zdíkov, vědom si, že hraje zatím vyrovnanou partii, vrhnul své síly opět do útoku. Odměnou mu byla branka Psutky, který přehodil vybíhajícího brankáře – 1:2. Vzápětí však přišla hrubá chyba v obraně, když domácí obránce nerozvážným odkopem nabídnul míč Irovi, ten jej posunul na Píchu a pro toho již nebyl problém proměnit – 1:3. Počtvrté skóroval do Cardovy svatyně aktivně hrající Ira – 1:4. Zdíkov měl ještě šanci zkorigovat výsledek, ale Šebánek z velkého úhlu volil místo přihrávky střelu, kterou gólman vyrazil.

(šeb)

Záblatí – Vitějovice 5:1 (2:1). Domácí se dočkali prvního jarního vítězství a soupeři pořádně nadělili. Ani tentokrát se Záblatští nevyvarovali hrubice a do vedení šli Richterem hosté. Tím se uspokojili a asi si mysleli, že vítězství přijde samo. Domácí však ve 25. minutě vyrovnali a do konce poločasu šli do vedení. Začátek druhého poločasu opět patřil hostům, ale branka padla na druhé straně. Za stavu 3:1 neproměnil vitějovický Ludačka penaltu a závěr utkání si již Záblatští ohlídali a nakonec ještě přidali dvě branky. Po dlouhé době zahrála dobře jejich obrana a oporou jim byl brankář Běle. V souboji o záchranu však asi nebude mít vítězství velkou důležitost.

(pa)

Strunkovice – Jankov B 3:0 (2:0). Pro oba celky to bylo doslova existenční utkání. Stále musejí počítat s variantou, že do okresů sestoupí poslední dva týmy v tabulce a právě tito soupeři balancují na hraně záchrany. Domácí přistoupili k utkání zodpovědně, byli po celé utkání lepším týmem, což také vyjádřili i brankově. V prvním poločase si vytvořili dvougólový náskok, který si po změně stran již jen v poklidu hlídali. Důležité utkání zvládli, ale stále ještě potřebují bodovat, do konce soutěže zbývá ještě dlouhých pět kol. Branky Strunkovic v tomto střetnutí dávali Brabec, Cinádr a Šána.

(pa)

Katovice B – Vimperk 2:1 (0:1). Domácí jsou těsně nad sestupovou propastí a potřebovali nutně všechny tři body. Nakonec je získali v nastaveném čase. V první čtvrthodině byli aktivnější domácí a vytvořili si několik dobrých šancí. Obrana Vimperka však pracovala spolehlivě a naopak do vedení šli hosté, když se nádherně z dálky trefil Uhříček. Ve druhém poločase se podařilo domácím vyrovnat zásluhou Vincíka. Stejný hráč měl pak výhodu pokutového kopu, ale neproměnil ho. Vše se již schylovalo k dělbě bodů, když v nastaveném čase napřáhl k ráně z dálky Kotrba a míč skončil ve vimperské síti. Domácí si posílili naděje na záchranu, hosté zůstali ve středu tabulky, kde mají sedm bodů k dobru na druhou sestupovou příčku.

(pa)

Štěkeň – Vlachovo Březí 2:2 (1:1). Ve Štěkni se hrál souboj ze středu tabulky. Domácí šli do vedení již po pěti minutách, když hlavou otevřel skóre Peterka. Postupně převzali iniciativu hosté a podařilo se jim z trestného kopu vyrovnat Pěstou. Do vedení pak mohli jít domácí, ale tvrdou ránu Uhlíka pod břevno hostující gólman vytáhl na rohový kop. V závěru poločasu šli hosté sami na gólmana, míč již směřoval do prázdné brány, ale vracející se obránce jej ještě stačil vykopnout na tyč a následně na roh. Po přestávce byli sice o něco lepší domácí, ale do vedení šli hosté brankou Hesse. Čtvrt hodiny před koncem šli hosté po vyloučení Lagrona do deseti a přesilovku využil ve vyrovnání Peterka.