Po nečekaně vysoké porážce 0:5 se Čkyní se Vacovští v rámci poutě střetli v generálce na novou sezonu se Semicemi a doma soupeři podlehli 1:2. „Dostali jsme laciné góly po individuálních chybách. První poločas to bylo špatné, po přestávce jsme se trochu zlepšili. Ale je to jako přes celou přípravu o nekompletním kádru z důvodu dovolených či zranění,“ komentoval poslední přípravné utkání Vacova trenér Stanislav Klas.

Letní přípravy jsou v týmech výkonnostního fotbalu prakticky podobné a na výsledky se nemůže až tolik hledět. „S přípravou, a to jak po stránce účasti na tréninkách, tak i výkonech při zápasech, spokojen být nemohu, ale na druhé straně si musíme říci, že při mistrovských zápasech to bude úplně o něčem jiném. Každý tým se v přípravě potýká s nějakými problémy, ale to důležité přijde až v sezoně. A já věřím, že to zvládneme,“ hledí již k dalšímu programu vacovský trenér.

V minulé sezoně si udělal Vacov v I.A třídě bodový rekord a patřil k lepšímu středu tabulky. Všichni by samozřejmě rádi na uplynulou sezonu navázali, ale uvidí se, s čím přijdou soupeři, kteří se hodně změnili. „Změnu nalosování kvitujeme, a to hlavně z hlediska dojezdů k zápasům. Nemyslím si, že by nyní byla soutěž těžší díky tomu, že budeme hrát proti soupeřům z Českobudějovicka. Na Táborsku byly také hodně silné celky. Je dobře, že se soupeři promíchali, hrát stále se stejnými, to je pak již hodně stereotypní,“ těší se na novou sezonu Stanislav Klas.

Jak jsou na sezonu Vacovští připraveni, ukáže hned první utkání, ke kterému zajíždějí v sobotu dopoledne do Bavorovic, které mají hodně silný tým.