V sobotu 22. července je na programu již devátý ročník tradičního Vacovského fotbalohraní. Fanoušci nejen fotbalu se mohou znovu těšit na známé osobnosti nejen ze sportovního života.

Vacovské fotbalohraní má mezi fanoušky nejen z Prachaticka velkou popularitu a rok co rok je Rohlík aréna obsypaná mnoha stovkami návštěvníků. Hlavním bodem programu je vždy duel mezi domácími fotbalisty a Realem TOP Praha, který na každý ročník skládá, populární zpěvák a herec Vojtěch Dyk. A jelikož je Vojtěch Dyk současně i hráčem vacovského béčka, představí se v utkání v dresu obou soupeřů.

A na koho se v sobotu můžeme těšit? Největší osobností bude olympijský vítěz z roku 1980 Ladislav Vízek. V týmu Real TOP Praha se představí například Bořek Dočkal, Vladimír Šmicer, Milan Fukal, Robert Záruba, David Voráček, Jan Rajnoch a další hvězdy sportovního a uměleckého života.

Stejně jako každý rok půjde i o charitativní akci. Fanoušci se dostanou na hřiště od 13 hodin, akce samotná začíná o hodinu později. Od 17 hodin je na pořadu koncert kapely Flám a od 20 hodin diskotéka. Základní cena vstupného je 250 korun, děti do 120 cm platí 50 korun.