Vacov – Chýnov 4:0 (3:0). Do Vacova přijel třetí tým minulého ročníku B skupiny I.A třídy, který byl přesunut do áčka. Jeho umístění vzbuzovalo respekt, ale hráči Vacova ukázali, že jsou na sezonu dobře připraveni. „Vacovské áčko vstoupilo do sezony výborně, když před domácím publikem rozstřílelo hosty z Chýnova 4:0. Již po 12 minutách hry se prosadil Jiří Mls, do poločasu navyšovali skóre ještě Filip Zitta a Václav Blahout, který se do týmu vrátil po delší pauze a předvedl výborný výkon. Tým trenéra Milana Satrapy byl na soupeře dobře nachystaný a dvě minuty před koncem zasadil čtvrtý úder střídající Kovařík. Diváci tak museli domů odcházet spokojeni, vacovské áčko potvrdilo vzrůstající formu, kterou vykazovalo v posledních přípravných zápasech,“ komentoval vysokou výhru vacovský Václav Hanzlík. V dalším kole hostí Vacovští Týn nad Vltavou, který v minulé sezoně bojoval o postup do krajského přeboru.

Milevsko B – Lažiště 2:1 (0:1). Před sezonou Lažišťští znovu hodně obměnili svůj kádr. Zda to bude stačit na boj o postup, se uvidí po několika kolech. V zápasech s béčky týmů, které mají svá první družstva v českých soutěžích, je to většinou o tom, kolik pendlů v záloze použijí. V Milevsku to v prvním poločase vypadalo po herní stránce pro hosty dobře a Lažišťští šli také ve 27. minutě do vedení zásluhou nestárnoucího Brzobohatého, který byl v tu chvíli nejstarším hráčem na hřišti. Ve druhém poločase se však karta začala obracet a zkušení hráči v domácím dresu dokázali zápas otočit. Nejprve v 58. minutě vyrovnal Šimák a o osm minut později dal vítěznou branku Nosek. Lažišťští tak budou chtít nahradit ztracené body nyní doma proti béčku Oseka.

Blatná – Vimperk 3:0 (2:0). Na utkání v Blatné dorazilo více než 350 diváků, kteří viděli bleskový nástup domácích do sezony. Po rohovém kopu ve 3. minutě otevřel skóre Nový. Pak přišla hluchá půlhodinka, ve které se prakticky nic závažného nedělo. Až deset minut před poločasem podruhé udeřili domácí. Po brejku se střelecky prosadil Motyka a dal na 2:0. Hosté se sice snažili něco se zápasem ještě udělat, ale ke kýžené brance či vyrovnání to však nevedlo. Naopak domácí dvě minuty před koncem utkání pečetili svou výhru brankou Vitáka na 3:0. Pro hosty to byla porážka až příliš krutá. Porážku budou chtít hráči Šumavanu napravit nyní v sobotu doma proti Chýnovu. Uvidíme, zda se jim proti tomuto soupeři bude dařit jako Vacovu.

Výsledky ostatních zápasů: Týn nad Vltavou – Protivín 1:3, Sokol Sezimovo Ústí – Mirovice 2:1, Osek B – Vodňany 1:0, Větrovy – Bernartice 0:1.

Sestavy:

SK Vacov: Lácha – Mls (60. Vítovec), Moutelík, Uhlíř, G. Bujok – Blahout, Mach, Zábranský (77. Král), Švihel (70. Kovařík) – Zitta (87. M. Valta), Ketzer. Trenér Milan Satrapa.

Šumavan Vimperk: Hrubý – Děd st., Blahout, Sedláček, Děd ml., Martin Šíp, Tischler (46. Pešek), Podskalský, Psutka, Král, Pankratz (75. Čech). Trenér Michal Uhlík.

FK Lažiště: Suchý – Macek, L. Žák ml., Kováč, Vojta – Rameš (80. Hrbek), J. Žák, Chalupa, Ostadál – Kobera, Brzobohatý. trenér Libor Žák st.