O víkendu vběhnou na fotbalové trávníky hráči týmů I. A třídy. Prachatický okres bude mít v tomto soutěžním ročníku trojité zastoupení.

Rozpis zápasů
Tento víkend: Vacov – Trhové Sviny (so, 17), Kaplice – Vimperk (ne, 17), Netolice – Slavia ČB (ne, 17).


Vacovští odehráli skvělou sezonu. Se ziskem čtyřiceti bodů skončili na pátém místě. Před začátkem tohoto ročníku si tak kladou stejnou metu. V loňské sezoně vozili Vacovští body hlavně z venku. Los jim ale tentokráte přiřkl hned první čtyři zápasy na domácí půdě. V prvním kole změří síly vacovští fotbalisté s Trhovými Sviny.


„Věřím, že se nám vstup do soutěže povede. Absolvovali jsme kvalitní přípravu, při které jsme odehráli pět přípravných zápasů. Mnozí hráči si, jak to tak bývá, sice na náročnost přípravy stěžovali, ale o to více teď budeme připraveni," uvedl jeden z trenérů Vacova Zdeněk Formánek.


Kádr zůstal Vacovským víceméně stejný. Příchody hlásí dva. Ze Čkyně se vrací Viktor Valta a přichází také Zdeněk Švihel. „Už také počítáme se dvěma dorostenci, kteří by měli v kádru áčka působit," doplnil Formánek a dodal: „Kdybychom získali v prvních čtyřech kolech deset bodů, byl bych naprosto spokojený."


Vimperští fotbalisté zajíždění k prvnímu kolu na hřiště ambiciozní Kaplice, která jim bude určitě chtít vrátit porážku z posledního kola uplynulé sezony.


„V Kaplici nás nečeká určitě nic lehkého, a tak doufáme alespoň v bod. V týmu panuje celkem kritická situace vinou zranění některých hráčů. Chybět budou – Psutka, Blahout, Frk, Havlan i Císař," řekl před zápasem vimperský trenér Jan Děd a uvedl: „V ideálním případě bychom chtěli mít po třech kolech sedm bodů. Nechceme jako minulý rok hrát o záchranu."


Nováček z Netolic neabsolvoval úplně šťastnou přípravu. V prvním kole přivítá na svém hřišti budějovickou Slavii a tým Zbyška Nováka určitě nečeká nic lehkého.


ONDŘEJ BABKA