Mezi nejzkušenější aktivní fotbalisty na Strakonicku bezesporu patří Tomáš Kostka (44). Ve své kariéře prošel mimo jiné třetí i druhou ligou. Nyní jej můžeme vidět v dresu Radošovic v Dudák III. třídě Strakonicka. Není žádný stařík, i starší hráči se pohybují po krajských trávnících. Proč tedy nejnižší soutěž? „Proč Radošovice? To je jednoduché, Jirka Janda a Marek Hůzl, to znamená kamarádi, kteří tam již nějaký čas hrají. Šel jsem za nimi. Chtěl jsem se zase po covidové době začít více hýbat a kluci mě přesvědčili. Ještě byly na stole například Sousedovice a Štěkeň. To jsou místa, kde mám také plno kamarádů, je to blízko od Strakonic. Nejrychlejší byly Radošovice, těm jsem to slíbil jako prvním a když něco slíbím, tak to splním,“ hovořil o cestě do týmu Radošovic zkušený fotbalový harcovník.

Jan Šebelka (s kapitánskou páskou číslo 9) vedl Zlatou Korunu k výhře nad Prachaticemi.
Zaujala mě vize lidí ve Zlatce, uvedl důvod přestupu z Jankova Jan Šebelka

A jak se Tomáš cítí v nejnižší soutěži? Něco jiného je se jít na fotbal podívat a něco jiného hrát. Přeci jenom mají tyto soutěže svá specifika. „Třetí třídu jsem hrál někdy před deseti lety, když jsme postupovali se znovuzrozeným Juniorem. Tam jsem hrál pár zápasů. Po deseti letech člověk zleniví, ale je třeba se hýbat. Hraje se mi tady dobře. Jak spoluhráči, tak protihráči jsou féroví, takže si to užívám,“ dodal Tomáš Kostka k soutěži.

V Radošovicích chodí na penalty, to znamená, že na něho spoluhráči hodně spoléhají. „Penalty jsem kopal vždycky, často se mi dařily, tak proč to měnit,“ doplnil Tomáš s úsměvem.

Hlavním fotbalovým směrem Tomášova působení je však Grassroots trenér mládeže OFS Strakonice. S mládeží pracuje velice dlouho a našel se v ní. „Vlastně i přes tu mládež jsem se k radošovickému fotbalu dostal. Jirka Janda i Marek Hůzl jsou moji kolegové z mládeže Junioru Strakonice. Ale Grassroots trenér mládeže je vlastně můj poloviční pracovní úvazek, takže je pro mě jasná priorita,“ potvrdil Tomáš Kostka, že ve fotbale má již na prvním místě práci s mládeží.