Lažiště – Sedlec 2:4 (2:2). Branky: Stupár a Brzobohatý – Kučera, Tůma, Pekař a Šindelář.

„Musím říci, že to byl docela pěkný zápas a hrálo se v dobrém tempu. Do třicáté minuty do bylo ale hlavně mezi vápny a nikdo si nevytvořil žádnou větší brankovou příležitost. V poslední čtvrthodině první půle jsme však inkasovali tři branky a měli o poločase o čem přemýšlet. Všechny tři góly dal soupeř z rychlých protiútoků. Ve druhé půli Sedlec zalezl před svou branku a bránil tříbrankové vedení. Nám se podařilo snížit, pak jsme dali kontaktní branku a tlačili se za vyrovnáním. To bohužel nevyšlo a naopak v nastaveném čase dal soupeř čtvrtou branku. Škoda, i bod by byl dobrý. Celkově to bylo takové vyrovnané utkání, i když byl soupeř možná o kousek fotbalovější a body si zasloužil,“ hodnotil utkání kola předseda lažišťského fotbalu Petr Hodina.

Záblatí – Čkyně 0:0.

„Chtěli jsme samozřejmě všechny tři body, i když jsme věděli, že má Čkyně velice silný tým. Měli jsme hned ve třetí minutě velkou šanci, když šel náš hráč sám na gólmana soupeře, ale nic z toho nakonec nebylo. Od té doby to bylo bez větších šancí na obou stranách. Sice se bojovalo, ale bez gólů. Remíza je spravedlivá, ale v našem postavení prakticky nic neřeší,“ komentoval utkání předseda Sokola Záblatí Jiří Pavlík.

„Měli jsme obrovský problém se sestavou, máme zraněné, vykartované, navíc nám na stejno hrál dorost, kterých také bylo poskrovnu, takže jsme krom Tůmy nemohli využít ani kluky, co za nás pravidelně chodí. Na lavičce byl akorát Friedl a připraveni byli Václav Turek st. a trenér Josef Kuneš st. I přesto jsme jeli do Záblatí s jasným cílem zvítězit. Bohužel se nám to nepovedlo a sehráli jsme průměrný první poločas a podprůměrný druhý, s tím se vyhrávat nedá a remíza, musím sportovně uznat, je po dobrém výkonu domácích spravedlivá. Po podzimu máme 27 bodů, oproti loňsku, kdy jsme měli bodů čtrnáct, je to dobrý podzim. Nyní jedeme do Netolic, budeme si určitě chtít zpříjemnit dokopnou a přezimovat se třiceti body,“ uvedl vedoucí týmu hostů Patrik Krull.

Lhenice – Strunkovice 1:1 (1:1). Schön – Mottl.

„Při domácí lhenické podzimní derniéře se hrál oboustranně kvalitní fotbal, v němž Strunkovičtí hbitým důrazným napadáním eliminovali útočné snahy domácích a snažili se i o střelbu z větší vzdálenosti a vytvořili si i několik gólových šancí právě tak, jako i domácí a to zejména v prvním zcela vyrovnaném poločase, kdy i jeho stav 1:1 na ukazateli tomu odpovídal. V tom druhém domácí postupně získávali na herní převaze, naráželi však na dobře organizovanou defenzivu soupeře a též dopláceli na svou vleklou bolest, na finální zakončování útočných akcí. A tak zápas, zřejmě spravedlivě, nakonec skončil smírně,“ shrnul utkání lhenický Jan Bumba.

„Utkání s řadou nepřesností na obou stranách. Domácí šli do vedení v 15. minutě po centru za obránce. Po třech minutách se nám povedlo vyrovnat po Mottlovo pěkné individuální akci. S přibývajícím časem měli domácí více ze hry, nám se podařilo ohrozit lhenickou branku jen z několika brejků. Čekal jsem od mužstva lepší výkon, musíme spoustu věcí zlepšit. Vyzdvihl bych Davida Kiše,“ komentoval utkání trenér Strunkovic Václav Beneš.

Chelčice – Stachy 0:0.

„V tomto utkání se potkaly týmy pohybující se v sestupových vodách a toužící po každém bodu. V Chelčicích se hostům v posledních zápasech nikdy moc nedařilo, ale tentokrát si jeli pro body. Zápas začal náporem domácích, který Stachovští přečkali i s trochou štěstí. Přestože šlo o hodně, tak se hráči snažili hrát pohledný fotbal a neuchylovali se k žádným zákeřným zákrokům. Postupně se hra vyrovnala, ale vyložené šance nepřicházely. Poměrně v poklidu hra plynula a do konce poločasu již nic mimořádného hráči nenabídli. Po přestávce hosté podpořeni větrem převzali otěže zápasu a začaly se rodit šance. Domácí útočili sporadicky a žádnou tutovku tak nevymysleli. Stachovští měli sice dvě, ale Heidenreich s Hovorkou neuspěli. Nakonec utkání skončilo bez branek a body se spravedlivě dělily, i když obě mužstva byla nespokojena s jednobodovým přírůstkem do tabulky,“ shrnul utkání stašský Tomáš Andrle.

Volyně – Vacov B 6:2 (2:0). Němeček st. 3 (2x PK), Páník 2, Prihara – A. Bujok 2.

„Přestáli jsme počáteční tlak domácích, ale když se hra začala vyrovnávat, vyrobili jsme jasnou penaltu a z té se Jirka Němeček nemýlí. Druhou branku jsme pak dostali do rozhozené obrany. Druhý poločas byl vyrovnaný, my vyrovnali na 2:2 a na domácí tak trochu padla deka. To však trvalo bohužel jen deset minut, my pak vyrobili další chybu a domácí šli znovu do vedení. Pak přišla druhá penalta a my šli dolu a inkasovali ještě dva góly. Když to celé shrnu, domácí si nijak velké šance nevytvářeli, ale my jim k brankám pomohli. Herně to nevypadalo z naší strany až tak špatně, jak napovídá výsledek, ale bylo to naivní. Za stavu 2:2 to vypadalo na bod, škoda, že jsme nevydrželi hrát dál bez chyb,“ komentoval utkání vacovský Stanislav Klas.

Zliv – Vlachovo Březí 2:0 (0:0). Kubeš a Ambrož.

Souboj týmů ze spodní tabulky byl pro oba nesmírně důležitý. Hráči Vlachova Březí chtěli alespoň bod, aby si udrželi od soupeře odstup v tabulce. Vlachovobřezští začali aktivněji, vypracovali si několik brankových příležitostí, ale domácí podržel gólman. Domácí si vytvořili jedinou šanci, kterou zlikvidoval brankář Kouba. I začátek druhého poločasu byl v režii hostů, ale po hodině hry se karta začala obracet a více ze hry měli domácí. Ti na rozdíl od hostů své šance proměnili a nakonec si připsali na konto tři body.

Netolice – Sousedovice 0:1 (0:0). Křížek.

Zápas byl především bojem o střed hřiště. Na těžkém terénu to o kráse fotbalu zkrátka moc nebylo. V prvním poločase se urodily šance na obou stranách, ale oba gólmani své týmy podrželi. Ve druhém poločase bylo stále více jasné, že kdo vstřelí branku, získá tři body. Dlouho to vypadalo na bezbrankovou dělbu bodů, ale čtvrt hodiny před koncem se trefili hosté a brali dobré tři bodíky.

1. Sedlec⋌ 13 10 2  1 38:14 32
2. Volyně⋌ 13  9 2  2 27:12 29
3. Čkyně⋌ 13  8 3  2 19:10 27
4. Lažiště⋌ 13  8 2  3 33:16 26
5. Sousedovice⋌ 13  8 2  3 26:16 26
6. Strunkovice⋌ 13  8 1  4 32:19 25
7. Netolice⋌ 13  6 2  5 23:26 20
8. Lhenice⋌ 13  5 2  6 19:24 17
9. Chelčice⋌ 13  3 3  7 17:23 12
10. Stachy⋌ 13  2 4  7 12:24 10
11. Vacov B⋌ 13  3 1  9 18:33 10
12. Vl. Březí⋌ 13  1 6  6  7:18  9
13. Zliv⋌ 13  2 2  9 15:27  8
14. Záblatí⋌ 13  1 2 10 13:37  5