V minulém kole prohráli na hřišti lídra tabulky z Katovic 0:5 a situace v tabulce se ještě více zkomplikovala. Prachatičtí klesli na samé dno tabulky a v situaci, kdy je potřeba počítat s tím, že mohou jít z kraje dolu minimálně tři týmy, tak ztrácejí na záchranářskou hladinu dvanáct bodů a počet zápasů do konce sezony se krátí.

V sobotu zamíří Prachatičtí do Olešníka, který je v aktuální tabulce na šestém místě. Prachatické nečeká nic jednoduchého, přesto se budou snažit uspět. „V Katovicích jsme přečkali začátek, ale pak dal soupeř po našich chybách dva góly. Ve druhé půli jsme měli pár šancí, ale skóroval znovu soupeř a bylo hotovo,“ vrátil se ještě krátce k minulému utkání prachatický trenér Lukáš Kubát a doplnil: „V Katovicích nás domácí přehrávali především důrazem v soubojích a svou výškovou převahou. V Olešníku by se nemělo hrát tolik vzduchem, ale trochu více kombinovat po zemi. To by mohla být naše šance. Víme, že to bude těžké, ale zbraně neskládáme. Chceme se s tím prát tak dlouho, dokud bude šance.“

Na podzim Olešník v Prachaticích 3:1 vyhrál, takže mají Tatraňáci soupeři co oplácet.

Program ostatních zápasů 19. kola – sobota: Čimelice – Katovice, Planá nad Lužnicí – Sedlice, Osek – Želeč, Veselí nad Lužnicí – Jankov, Soběslav – Dražice. Neděle: Rudolfov – Písek B, Hluboká nad Vltavou – Dačice.