I.A TŘÍDA

Lažiště – Mirovice 2:2 (1:1). Branky: 24. Žák, 56. Chalupa – 6. Kuba, 72. Jelínek.

„Asi poslední šance udržet alespoň nějakou naději na záchranu, což se remízou nepodařilo. První půle byla celkem vyrovnaná, ale hosté dali z první střely na bránu rychlý gól, který byl napůl vlastní, protože míč srazil Brzobohatý do protipohybu brankáře. Pak se hrálo spíše mezi vápny. Hosté jsou urostlí hráči, hrají hodně fyzicky, ale šance si vytvořili spíše po standardních situacích. My měli velkou šanci vyrovnat kolem 20. minuty, kdy gólman Slavík namazal na vápno Chalupovi, ten šel sám na brankáře, ale místo zakončení zvolil nesmyslnou přihrávku. Zanedlouho se Chalupa uvolnil u lajny, nacentroval do vápna a Žák vyrovnal na 1:1. Ve druhém poločase jsme šli do vedení, když Chalupa přehodil brankáře. Ale pak se projevilo, že netrénujeme, totálně jsme odešli fyzicky a byla jen otázka času, kdy dostaneme gól. Ke konci měl soupeř ještě několik šancí, takže si myslím, že nakonec můžeme být rádi za remízu,“ komentoval duel domácí trenér Hodina.

Vimperk – Vacov 3:3 (0:1). 47. a 90+ (PK) Šíp, 90. Bláha – 14. Zábranský, 74. Kovařík, 82. Zitta.

V derby šlo o dost, ani jeden z týmů ještě nemá bodů nazbyt. Vacovu se více daří venku a chtěl body i tentokrát. Po prvním poločase to vypadalo pro hosty velice dobře, když vedli brankou Zábranského. S nástupem do druhé půle však vyrovnal Šíp a začínalo se znovu. Poslední dvacetiminutovka byla hodně zajímavá a závěr hodně dramatický. Hosté se dalšími brankami Kovaříka a Zitty dostali do dvoubrankového vedení a to platilo i v poslední minutě. V té však domácí snížili a v nastavení se jim ještě dostalo výhody penalty. Tu proměnili a zachránili si tak alespoň bod.

I.B TŘÍDA SKUPINA A

Lhenice – Horní Planá 1:2 (0:1). 88. Muška – 7. Kastenmajer, 72. Bednář.

„Jednoduše řečeno, z naší strany to byl prostě tragický výkon. Horní Planá hrála přesně ten zápas, který potřebovala. Brzy dala gól a zbytek poločasu to kopali do švestek a zdržovali, co to šlo. Ve druhé půli šťastným gólem zvýšili a zase to odleželi, odsimulovali, nechávali se ošetřit. Tím mě hosté zklamali. My snížili pozdě, už to nebylo nic platné. Zápas byl o tom, že Horní Planá potřebovala body a zcela jasně si je zasloužila. Ale musím říct, že dobrých deset minut se nehrálo a mladý rozhodčí měl alespoň něco v nastavení přidat. V poločase ale na to prý zapomněl, na konci přidal dvě minuty. Ale to ten zápas neudělalo, hosté si vítězství zasloužili, my hráli špatně, nedalo se na to koukat. Není hráč, kterého bych mohl vyzdvihnout,“ shrnul zápas domácí trenér Zbyšek Novák.“

Planá u ČB – Netolice 3:2 (1:1). 4. Fujdiar, 63. Řehoř, 64. vlastní – 2. a 47. Rokůsek.

„Začátek vypadal na pěknou přestřelku, protože ve čtvrté minutě to bylo 1:1. Domácí v oslabené sestavě nebyli tak nebezpeční, ale my jsme svoji herní převahu nedokázali využít. Byli jsme netrpěliví a nepřesní v rozehrávce. Přesto jsme si vypracovali pár nadějných příležitostí, které ale brankou neskončily. Na začátku druhého poločasu nás opět dostal do vedení Rokůsek, který pohotově dorazil míč po rohu. Jenže za čtvrt hodiny bylo všechno jinak. Nejprve celá obrana nesmyslně ustupovala Řehořovi tak dlouho, až si našel nejlepší pozici ke střele a vyrovnal. A za minutu centr toho samého hráče nešťastně tečoval do vlastní branky Standa Šulc a Planá najednou vedla. Následujících pětadvacet minut se hrálo už jenom na polovině Plané. Dostali jsme ji pod tlak, jenže ve vyložených šancích jsme trefovali domácího brankáře, kterému v té asi nejvyloženější pomohlo břevno. Pro domácí to byla velmi šťastná výhra, nicméně na jejich straně musím ocenit výborné individuální výkony obou Tomášů – Pintéra a Řehoře. Z mého pohledu jsme byli lepší a za výkon si zasloužili minimálně remízu. Našim klukům nemám moc co vytknout, makali na doraz a dřeli do poslední minuty. Za výkon bych tentokrát vyzdvihl střelce obou našich gólů Rokůska a neúnavného bojovníka Míru Balouška,“ komentoval utkání netolický trenér Jiří Nárovec.

I.B TŘÍDA SKUPINA B

Vacov B – Vlachovo Březí 3:0 (2:0). 6. Zitta, 35. Zábranský, 61. Jírovec.

„Dnešní zápas byl boj o území. Relativně jsme byli na šance lepší. Soupeř nastřelil dvakrát břevno, my také. Herně jsme byli lepší a také jsme měli více štěstí. Za zmínku stojí krásná branka Zábranského z dobrých 35 metrů,“ komentoval utkání domácí trenér S. Klas a hostující asistent V. Holík doplnil: „Druhou půli jsme byli herně lepší, ale domácí byli o hodně efektivnější. My jsme dokázali trefit brankáře ze 2 metrů do hlavy. Vítězství Vacova bylo zasloužené díky jeho efektivitě.“

Stachy – Kestřany 1:4 (1:1). 27. Dvořák – 28., 80. a 87. Viktora, 82. Voráček.

V tomto utkání šlo opravdu o bytí a nebytí. Hosté poslední, domácí o pouhé 3 body před nimi. Stachovští se na zápas těšili, uzdravil se jim i kanonýr Záleský a nic jiného než výhru si nepřipouštěli. Jejich představy o průběhu zápasu však od začátku začaly mít trhliny. Hosté hráli rychleji a lépe kombinovali. Pohroma přišla ve 20. minutě, kdy přišel obrovský kiks na půlící čáře, hosté šli do brejku, který zastavil brankář Šebánek zahráním rukou mimo pokutové území. Následovala červená karta a do branky šel hráč z pole. Po přeskupení sestavy paradoxně začali domácí hrát lépe a ve 27. minutě Dvořák po rohovém kopu vsítil hlavou vedoucí gól – 1:0. Ale již o minutu později nechali volně postupovat hostujícího Viktoru, který střelou ze dvaceti metrů nedal Kramlovi v brance žádnou šanci – 1:1. Po přestávce domácí ještě přidali, měli šance, nastřelili břevno, ale gól nedali. Ke konci jim došly síly a hosté do otevřené obrany od 80. do 87. minuty třikrát udeřili. Hrát téměř celé utkání v deseti a ještě bez klasického brankáře je náročné a hosté toho nakonec přece jen využili. Stachovští budou muset cenné body uhrát jinde.

Sousedovice – Strunkovice 6:1 (1:1). 76. a 89. M. Glazunov, 78. a 85. Rom, 10. Rataj, 71. Duba – 38. Záhorka.

„Přestože nám chyběl brankář Turek, tak si myslím, že dorostenec Medřický v brance zachytal slušně, nepodílel se na žádném gólu, i když jsme jich dostali šest. Do 70. minuty byla naděje, že bychom si mohli odvézt bod, ale po gólu na 2:1 to byla jednoznačná záležitost,“ komentoval duel hostující trenér Beneš.

Štěkeň – Čkyně 1:2 (0:1). 90. Peterka – 10. Turek, 88. Fiedler.

„Věděli jsme, že to tu bude těžké, ale ne, že až takhle. Nebudu hodnotit výkon rozhodčího, ale jen našich hráčů. V první půli jsme se dokázali dostat brzy do vedení, což bylo klíčové. Poté přišla pasáž, kdy jsme si nemohli dát na metr balon, ale naštěstí jsme se z toho včas dostali. V zápase nás podržel brankář Pepa Kainc, který zlikvidoval v 84. minutě pokutový kop. Pochvalu si opět zaslouží dorostenec Fiedler, dal po deseti minutách na hřišti opět branku, která byla hodně důležitá. Příště máme doma souseda z tabulky Sousedovice. Snad si s nimi zahrajeme lepší fotbal,“ hodnotil zápas vedoucí čkyňského týmu Patrik Krull.

1. Volyně⋌ 19 13 2  4 68:14 41
2. Hradiště⋌ 18 13 2  3 52:24 41
3. Chelčice⋌ 19 12 5  2 40:16 41
4. Čkyně⋌ 18  9 2  7 40:30 29
5. Sousedovice⋌ 19  8 5  6 37:30 29
6. Bělčice⋌ 18  9 2  7 33:34 29
7. Vl. Březí⋌ 19  8 2  9 27:30 26
8. Strunkovice⋌ 18  5 5  8 32:43 20