Ve čtvrtek jsme se věnovali zápasům Lhenice – Kamenný Újezd (2:1) a Katovice B – Vlachovo Březí (0:3). Dnes se podívejme na další duely. Velice dobře si vedly týmy Vacova a Vimperka, které předvedly suverénní výkon. Naopak Strunkovice, Zdíkov a Husinec si na první body v této sezoně musejí ještě počkat.

Strunkovice – Hradiště 0:2 (0:0). Domácí poslali do zápasu obměněný kádr, který tvořili především mladí a nezkušení hráči. V první půli sice domácí drželi nerozhodný stav, ale po přestávce se Hradišti podařilo dvakrát skórovat a zvítězit. „Náš mladý tým ještě potřebuje trochu času na sehrání. Bylo vidět, že Hradiště mělo v zápase určitou převahu. Na druhou stranu ale naši hráči bojovali a prali se o výsledek do poslední minuty, takže s výkonem nemůžu být nespokojen. Když tým doplníme o nějakého zkušeného hráče, tak si myslím, že bychom mohli podávat daleko kvalitnější výkony,“ řekl k zápasu předseda Blaníku Strunkovice Miroslav Mottl. Branky: Hubička, Brabenec.

Zdíkov – Vacov 0:5 (0:2) . V dalším zápase Zdíkovští fotbalisté nezažili zrovna povedenou premiéru, jelikož na svém hřišti podlehli Vacovu 0:5. „Pro náš tým to byl velmi nevydařený zápas. Vacov předváděl krásnou kombinační hru a i když se naši hráči snažili, tak na svého soupeře jednoduše nestačili. V prvním poločase jsme mohli vstřelit branku a utkání by se mohlo určitě vyvíjet zcela jinak. Ve druhém poločase, kdy jsme dostali třetí branku, se již zápas spíš dohrával. V příštím kole se nám snad bude dařit více,“ uvedl kapitán domácích Roman Šebánek. Branky: Ketzer 2, Jančovič, Švihel, Bujok.

Sousedovice – Vimperk 0:1 (0:1). Hosté z Vimperka narazili na velmi silné Sousedovice, ale nakonec brali překvapivě všechny tři body, když jedinou trefu v zápase zařídil Pechlát. „Sousedovice nastoupily k utkání s určitým respektem, což nás překvapilo, jelikož naše přípravné zápasy se nám příliš nepovedly. Své šance jsme využili a vyhráli tím nejtěsnějším rozdílem. Jedinou negací v zápase jsou tak dvě červené karty, které jsme obdrželi, a zranění Josefa Uhříčka, který si zranil kotník. Tito hráči budou rozhodně v nadcházejících zápasech chybět a náš tým tak rozhodně nečekají lehká utkání,“ sdělil předseda vimperského oddílu Jaroslav Uhlík. Branka: Pechlát.

Jankov B Žabovřesky – Husinec 3:1. Domácí nastoupili na nováčka soutěže z Prachaticka s posíleným kádrem o šest pendlů, oproti minulé sezoně měli sestavu opravdu nabitou. Husinečtí však sehráli poměrně dobré utkání, i když nemohli nastoupit v plné síle. Hosté měli minimálně tři velké šance, které však neproměnili, na druhé straně se domácím šance proměňovat dařilo. Stínem utkání byla dvojnásobná zlomenina nohy husineckého kapitána Václava Heinzla.

Č. Krumlov – Volary 3:1 (2:0). Domácí i bez několika opor, ale s pendly z áčka, rozhodli už do půle. Skóre otevřel ve 22. minutě po přímém kopu Poláčka zblízka dorážející Čermák. Za chvíli se po faulu na Lippla situace opakovala a Čermák přidal hlavou svůj druhý gól. V 64. minutě po Benčičově rohu zkompletoval Čermák dorážkou ze skrumáže hattrick. Hosté stačili zaznamenat alespoň čestný úspěch, když se šest minut před koncem utkání prosadil Fučík – 3:1. Volarští si tedy na body budou muset ještě chvíli počkat.

Lažiště B – Štěkeň 1:0 (1:0). Domácí nováček I.B třídy měl v prvním kole soupeře nad jiné silného, který v minulém soutěžním ročníku patřil k lepším týmům soupeře. Lažišťští však mají v současné době široký a kvalitní kádr a prokázali, že by mohli hrát v této soutěži důstojnou roli. Tříbodový zisk z prvního utkání je nesmírně důležitý a povzbudí tým do dalších bojů. Jedinou branku utkání vstřelil Stupár.

Albrechtice – Stachy 1:1 (0:0). Skupiny I.B třídy dostaly pro tuto sezonu novou podobu, a tak celky z našeho okresu budou zajíždět i na Písecko. Stašští velice potřebovali dobrý vstup do soutěže, když se jim na jaře až tolik nedařilo. Bod z prvního utkání venku je velice dobrý a tým dokázal, že může hrát v soutěži důstojnou roli. Ve vyrovnaném utkání nakonec padaly branky až po přestávce a střelcem té Stašské byl útočník Vrhel.