FK Lažiště - SK Čkyně 1:2 (0:0)

Lažišťští by se v případě výhry prakticky již zachránili, tedy v případě, že by spadávaly z kraje pouze dva týmy. Čkyňským v jejich situaci již nezbývá nic jiného, než naplno bodovat i venku. „Dříve byl každý bod ze hřiště soupeře výborný, teď již nemůžeme brát nic jiného než tři," viděl před utkání situaci velice reálně hostující trenér Michal Uhlík.

K překvapení domácích fanoušků se od začátku nevyvíjel zápas podle domácích not. Lažišťští hráli až příliš profesorsky, ale to na srdnatě bojující hosty neplatilo. Ti měli již v prvním poločase několik velice slibných příležitostí především v podání Friše, ale mířili buď mimo branku, nebo je likvidoval gólman Vaculka. Domácí zahrozili střelou Alberta, měli sice nebezpečné rohové kopy, jeden závar před svou brankou hosté vyřešili, ale jinak se domácí prakticky k ničemu nedostali. Po přestávce šli do vedení hosté brankou agilního Friše. Lažišťským se sice podařilo ještě Chalupou vyrovnat, ale hosté znovu strhli vedení na svou stranu a opět byl střelcem branky Friš. Domácím se již pak nepodařilo vyrovnat, a tak si hosté odvezli velice důležité tři body.

„Odehráli jsme velice špatný zápas. Nevím, co hráči od utkání očekávali, jestli si mysleli, že se soupeř porazí sám. Ale bylo jasné, že budou Čkyňští bojovat o všechno. U nás snad v tuto chvíli není kromě Kováče hráč, který by snesl měřítko krajského přeboru," hodnotil utkání šéf lažišťského fotbalu Václav Princ a pokračoval: „Nyní jsme se zase namočili do boje o záchranu. V dalším kole jedeme do Prachatic, které si výhrou v Hradci zase spravily sebevědomí, a pak máme doma Jankov, který stále bojuje o záchranu."

Naopak ve čkyňském táboře panovala po utkání velmi dobrá nálada. Vítězství dostalo tým zpět do boje o udržení krajského přeboru. „V derby jsme potřebovali vyhrát. Jen výhra by nás udržela v boji o záchranu. Do zápasu již nastoupili Martin Šíp a Robert Provod a bylo to znát i na naší hře. Martin Šíp zvažoval, zda vůbec nastoupí kvůli bolavému kolenu. Nakonec se rozhodl nastoupit a ukázal, že má fotbal rád a že mu není naše postavení v tabulce lhostejné. Od začátku zápasu jsme byli lepším týmem a domácí jsme asi zaskočili. Posledních patnáct minut prvního dějství ale patřilo domácím, to musíme uznat. Druhý poločas byl neurovnaný a hrál se fotbal průměrné úrovně. Velkou šanci nedal domácí Hrbek a tak na druhé straně trestal náš Pavel Friš hlavou. Další šance Krále a Petra Vondráška jsme bohužel neproměnili a mohlo nás to mrzet. Domácí bojovali a nechtěli prohrát, podařilo se jim vyrovnat Hrbkem, ale po chvíli strhnul vedení na naši stranu opět Friš a další šanci ještě nedal. V závěru jsme ustáli tlak domácích a myslím si, že zaslouženě jsme vyhráli a opravdu vydřeli důležitou výhru. Náš výkon sice nebyl optimální po fotbalové stránce, ale kluci to odmakali. V dalším zápase máme doma Osek a pokud zopakujeme stejnou vůli po vítězství a bojovnost, tak věřím, že bychom mohli znovu zvítězit," komentoval utkání čkyňský trenér Michal Uhlík.