Silný soupeř

Vltavín nepozorovaně stoupá tabulkou a najednou patří mezi horké kandidáty postupu do třetí ligy. Prachatičtí věděli, že je nečeká snadný soupeř. „Vltavín hraje na jaře nejlepší fotbal z celé divize a netají se postupovými ambicemi,“ říkal ještě před odjezdem k utkání prachatický trenér Josef Veselý a dodal, že musí jeho tým hrát obezřetně zezadu a spoléhat na rychlé brejky, které by mohly přinést úspěch. „Vtloukal jsem klukům do hlavy, že nemáme na Vltavínu co ztratit,“ dodal Veselý.

Dobrý zápas

Před týdnem sice Prachatičtí doma porazili Vejprnice, ale s hrou nemohl být trenér spokojen. „Jeli jsme na Vltavín s tím, abychom odčinili matný výkon s Vejprnicemi. Kluci si to vzali k srdci a mohu říci, že na Vltavínu jsme podali náš nejlepší výkon jara, což ocenil soupeř i přítomní diváci. Bohužel, body však zůstaly doma, když jsme inkasovali ve 14. minutě po vlastní chybě,“ vrací se k utkání trenér Veselý a popisuje situaci před jedinou brankou utkání: „Kuba Janoušek špatně odhadl zpracování míče, nedohodli se tři naši beci včetně gólmana a zcela volný Kodr uklidil míč do prázdné brány.“

Tatran tlačil

Přestože Prachatičtí obdrželi branku, byli to oni, kdo udával tempo zápasu. „Po inkasované brance jsme hru ještě více otevřeli. Hrálo se stále na jednoho útočníka Červenku, který podal vynikající výkon. Po přestávce jsme si řekli, že to ještě více otevřeme. Nasadili jsme do hry ještě Kováčika, ten nastřelil tyč, výborný trestný kop Kamila Ryšánka brankář zázračně chytil. Posledních deset minut jsme vsadili všechno na jednu kartu, prakticky jsme hráli na dva beky a čtyři útočníky a domácí se až do konce klepali o výsledek. Bohužel, na krásu a šance se nehraje, je třeba dávat branky, což se nám nedaří,“ přidává k hodnocení utkání Josef Veselý.

Další zranění

Ani utkání na Vltavínu se neobešlo bez zranění. Je to o to horší, protože se zranil středopolař Češka, který právě kvůli dlouhodobému zranění více než rok nehrál. „Po nevybíravém zákroku soupeře se Bohoušovi obnovilo zranění kolene. Vypadá to znovu na zpřetrhané vazy a opět může být rok mimo hru. Je to hodně nepříjemná situace,“ říká ke zranění hráče trenér.

Nyní Klatovy

Čelo tabulky se nyní vzácně vyrovnalo. Vedoucí Motorlet má bod náskok na Tatran a Vltavín, o málo vzadu jsou další dva celky. Závěr sezony tedy může být hodně zajímavý. Prachatičtí nyní hostí Klatovy, které nyní o víkendu dostaly doma výprask od Milevska 0:6. „Je to další soupeř z opačného pólu tabulky. Zase to bude úplně jiná hra, oni budou betonovat a my to musíme překonat. Pokud hráči předvedou stejný výkon jako nyní na Vltavínu, tak se nemáme čeho obávat,“ hledí již k dalšímu utkání Veselý.