Prachatičtí inkasovali v Blatné z přísně nařízené penalty, jinak mohli pomýšlet i na výhru.

Vimperk – Meteor Tábor B 4:1 (2:1). Domácí důležité utkání zvládli, posunuli se v tabulce a především se bodově dostatečně odpoutali od sestupových míst. „Byl to klasický zápas o šest bodů. Potřebovali jsme vyhrát, aby nás spodek tabulky nezačal bodově dotahovat. Povedlo se to, Meteoru jsme ještě odskočili, takže spokojenost. Hrálo se na těžkém terénu za deště, takže to bylo hodně o bojovnosti. Rychle jsme se dostali do vedení a přidali i druhý gól. To nás tak trochu ukolébalo a soupeř snížil. Tato branka nás naštěstí zase probrala a ve druhém poločase jsme zase hráli svou hru. Bylo to zasloužené vítězství, které jsme věnovali k sedmdesátinám správci našeho areálu Jiřímu Formánkovi,“ uvedl k utkání Michal Uhlík, trenér Šumavanu Vimperk.

Blatná – Prachatice 1:1 (1:1). Po trápení s Novou Vsí se Prachatičtí do Blatné těšili na dobrý fotbal. Museli však ještě před zápasem řešit problémy se sestavou. „Trochu do sestavy zasáhla marodka a také v zápase jsme museli kvůli zranění dvakrát střídat,“ posteskl si Lukáš Kubát, trenér Prachatic, a pokračoval: „První poločas byl herně vyrovnaný a my si vytvořili čtyři dobré brankové šance. Opět nás však trápila koncovka, takže z toho byl pouze jeden gól. Míč zatáhl Málek, poslal ho na Škopka, který nás dostal do vedení. Domácí pak vyrovnali z hodně přísné penalty. Do druhé půle musel střídat zraněný Fürbach a pak také Šandera. Domácí byli o něco aktivnější, ale žádné větší šance si nevytvořili. My hrozili z brejků, ale bez úspěchu.“

Prachatické nyní čeká domácí zápas s Hradištěm. „Stejně jako minule s Novou Vsí nás čeká tým, který bojuje o záchranu. Dá se čekat, že to bude o dobývání obrany soupeře. Musíme se zkrátka obrnit trpělivostí. Je třeba již také protrhnou střeleckou smůlu, abychom nastříleli nějaké branky a konečně odehráli domácí zápas v klidu,“ hledí k dalšímu mistrovskému zápasu Lukáš Kubát.

Otázkou však bude zdravotní stav kádru. „Doufám, že se někteří marodi uzdraví, abychom měli z čeho vybírat,“ dodává trenér. Tatran po tomto kole klesl na páté místo tabulky.


Hradiště – Vacov 0:3 (0:1). Na hřišti týmu, který se zachraňuje, se čekal těžký zápas. Ten Vacovští zvládli za tři body a vyhoupli se na skvělé třetí místo tabulky. „Těžké to opravdu bylo, a to i co se týče terénu. Ale zvládli jsme to, takže naprostá spokojenost. V prvním poločase jsme kromě gólu ještě neproměnili další dvě velice dobré šance. Domácí zahrozili pouze jednou ze standardky. Ve druhém poločase jsme brzy přidali další dvě branky a v klidu si to dohráli do konce. Jeden gól jsme dali po standardce, druhý pak ze hry. Domácí sice bojovali, trefili v zápase jednou břevno, víc si toho však nevytvořili. Čekali jsme, že to bude přeci jen těžší, ale tři body jsme si odvezli zaslouženě,“ hodnotil utkání v Hradišti Stanislav Klas, vedoucí týmu SK Vacov, a doplnil: „Na jaře se nám zatím herně i bodově daří a v týmu vládne absolutní spokojenost. Je to vidět i na výkonech. Nyní nás čeká doma béčko Milevska, což je další tým ze spodku tabulky. Samozřejmě chceme pokračovat v dosavadních výkonech a doufám, že přidáme další vítězství.“

Branky Vacova v Hradišti dávali Mls (44. minuta), Ketzer (55.) a Valta (57.).