Na velmi promočeném hřišti se představily celkem čtyři týmy. Prachatický Tatran, FK Lažiště, České Budějovice 17 a domácí Vlachovo Březí.

Výsledky: Vlachovo Březí – Lažiště 1:0, Lažiště – Dynamo 17 3:2, Vlachovo Březí – Dynamo 17 0:1, Vlachovo Březí – Tatran 1:2, Lažiště – Tatran 1:0, Dynamo – Tatran 0:2.

Celkové pořadí: 1. Lažiště, 2. Tatran, 3. Dynamo 17, 4. Vlachovo Březí.

Osvědčený systém

Celý turnaj zahájil starosta Vlachova Březí, který kladně zhodnotil počínání všech členů domácího klubu. Poté se již rozjela série zápasů. Hrálo se systémem každý s každým na dvakrát dvacet minut. „Na turnaji jsme zvolili tento systém, který se podle mého názoru znovu osvědčil, jelikož do posledního zápasu nebylo rozhodnuto o vítězi. Pro diváka je tak sledování turnaje daleko zajímavější, protože shlédne daleko více zápasů, než kdyby se hrála hned semifinálová utkání,“ myslel si předseda fotbalového klubu z Vlachova Březí Ivan Lauda.

Těžké podmínky

První zápas mezi domácím týmem a Lažišti, byl poznamenán velkými průtržemi mračen. „Podmínky na našem hřišti nebyly v úvodním utkání pro hráče optimální. V některých fázích hry to vypadalo, že fotbalisté hrají spíše vodní pólo. Terén pak byl po zbytek turnaje promočený, ale i tak se na této akci odehrály velmi kvalitní zápasy,“ vysvětloval okolnosti turnaje Ivan Lauda z organizačního týmu.

Spokojenost

Po skončení turnaje byl udělen pohár starosty města pro vítězný tým FK Lažiště. Toto mužstvo mělo také ve svých řadách nejlepšího hráče turnaje Vladana Svěchotu. Pro zúčastněné mančafty pak byly připraveny sponzorské ceny. Po skončení výročí si diváci mohli poslechnout živou muziku, o kterou se postarala skupina Tour Black. „I když turnaji nepřálo příznivé počasí, tak se nám podařilo zorganizovat kvalitní fotbalovou akci, na které se představila velmi dobrá mužstva, jež od starosty dostala poháry. Na výročí přišlo také poměrně dost lidí, takže s konečným výsledkem turnaje nemohu být nespokojen,“ dodal na závěr Lauda.

Libor Staněk