Po návratu z východu Čech tudíž panovala na Střeleckém ostrově spokojenost a pohoda. „Bylo nám jasné, že po remíze Jihlavy v Ostravě by nás případná prohra v Hradci poslala až na samé dno tabulky, a proto jsme chtěli za každou cenu uspět. Ty tři body, které jsme si z Hradce vezli, pro nás mají velikou důležitost," zdůraznil trenér Luboš Urban.

Dle něj bylo vydřené vítězství zasloužené. „Když venku dáme tři góly, přece bychom nějaké body měli vézt," vrtěl hlavou kouč Dynama, kterého těšilo i to, že dva góly vymysleli krajní beci. „Oba se zapojili do útočných akcí, jeden i druhý, centr, teč a gól."

Uznání se dostalo Michalu Škodovi. „Dal dva góly a odehrál velmi dobrý zápas," vyzdvihl trenér Dynama výkon hrotového útočníka.

Nejvíce chvály však sklidil Jiří Kladrubský, jenž po svém návratu z bratislavského Slovanu stihl zregenerovat operované koleno a po úspěšném debutu v lize juniorů v zápase se Spartou na jedničku zvládl i obnovenou premiéru v české lize. „To, že nastoupil hned od začátku, bylo pro soupeře asi překvapením. Navíc Jirka zahrál výborně a byl pro nás velice důležitým článkem mezi stopery a záložníky. To se nám moc líbilo, protože v určitých pasážích zápasu jsme hru měli pod kontrolou. Hodně balonů šlo přes něj a dobře je rozděloval. Byli jsme sice domluveni jen na část utkání, nakonec však vydržel celých devadesát minut. Což bylo dobře, jeho zkušenosti byly pro mužstvo nesmírně cenné," nešetřil trenér Dynama chválou na adresu největší posily týmu.

Své si ve středu obrany vedle Lengyela odehrál i mladý Matej Podstavek, jenž si v lize naposled zahrál ve 4. kole proti Ml. Boleslavi, kdy byl už ve 23. min. vyloučen a od té doby v lize šanci už nedostal. „Hrál za juniorku a odváděl dobré výkony. Při zranění Machovce jsme ani jinou variantu neměli, ale Podstavek to zvládl," vyzdvihl Urban a doplnil, že dobrou partii na levém kraji obrany odehrál i Hanzlík.

Díky sobotní výhře v Hradci se Dynamu povedlo překlopit bilanci bodů doma a venku ve prospěch zápasů na cizích hřištích. „Tam jsme vydolovali šest bodů, doma jen pět," konstatoval Luboš Urban.

„Vítězství v Hradci má velkou hodnotu, dobře se nám teď půjde do zápasu se Slavií," dal trenér Dynama jasně najevo, že tři body z Hradce Králové, byť sebevíc cenné, už jsou minulostí a že na Střeleckém ostrově teď už všichni v hlavách mají páteční šlágr, v němž Dynamo změří od 18 hodin síly s pražskou Slavií.

Po tomto utkání se Dynamo na podzim utká doma ještě s Baníkem a Teplicemi a v Praze s Duklou a Spartou. „Kolik bodů bychom ještě chtěli získat, jsme nestanovili, ale dobře víme, že jedenáct bodů je málo, že se na podzim musíme dostat někam k patnácti šestnácti bodům. Na jaře už se body získávají moc těžko," připomněl trenér Dynama.

Prokopec rezignoval

V nedělních podvečerních hodinách se vedení FC Hradec Králové s trenérem A týmu Lubošem Prokopcem, který nabídl svoji rezignaci. Zhruba po

půlhodinovém jednání ji představenstvo klubu přijalo.

Po prohře v Příbrami se vedení prvoligového klubu sešlo poprvé, aby vyhodnotilo stávající situaci okolo A-týmu. Trenér po několika jednáních pokračoval, ale po domácí prohře s Č. Budějovicemi podal svoji rezignaci. „Před domácím utkáním s Dynamem jsem věřil, že se vše může v dobré obrátit a začneme sbírat potřebné body. Bohužel jsme sobotní důležité utkání výsledkově nezvládli, proto je na místě vyvodit svoji osobní odpovědnost, což znamená u týmu skončit," řekl trenér Luboš Prokopec. „Za rok a půl práce u áčka bych chtěl touto cestou poděkovat svým spolupracovníkům v realizačním týmu, hráčům a vedení klubu. Věřím, že můj odchod napomůže k obratu v této sezoně. Přeji si, aby se první liga v Hradci Králové zachránila," uvedl Prokopec pro Hradecký deník.

Juniorská liga

TÁBORSKO – DUKLA PRAHA 3:1 (2:0)

V oboustranně útočném zápase, který byl po dohodě odehrán už v neděli (za chybný termín v pondělníku se autor pozvánky na duel omlouvá) a Jihočeši, posílení o některé hráče z druholigového áčka, vyhráli 3:1.

Branky: 33. a 89. Presl, 15. Přeučil (11) – 52. Vopat. ŽK: Kulikov, Moravec. Rozhodčí: Orel – Urban, Rejžek. Táborsko: Bébr – Knotek, Přeučil, Nešický (58. Hadžič), Šiml, Presl (90. Svoboda), Sazma, Škarda (83. Bouška), Chirinciuc, Musiol, Kordina.

PŘÍBRAM – DYNAMO ČB 4:1 (3:0)

Domácí o svém jednoznačném vítězství rozhodli prakticky už v úvodní čtvrthodině, kdy vedli 3:0.

Branky: 1. Brandner, 12. Airapetian, 14. Šindelář, 82. Kilián – 53. Horák. ŽK: Čadek. Rozhodčí: Novák – Kotalík, Novotný. Dynamo: Pavelec – Vít, Podráský, Křiváček, Pěnka – J. Held – Schertler (30. Krejčí), Horák, Čadek, Pasecký (66. Kadlec) – M. Held.