Prachatice - Osek 2:0 (1:0)

Po několika letech se v domácím dresu objevil kanonýr Martin Kováčik. Ještě v minulém týdnu se k Tatranu připojil mladý David Nosek, který po minulé sezoně končil kategorii dorostu v českobudějovickém Dynamu, kam šel z Vlachova Březí. Zvýšila se tak konkurence v týmu a pouze na lavičce začal utkání střelec Václav Cais.

Ve všech čtyřech zápasech této sezony, ve kterých Tatran nastoupil, padaly první branky hned v úvodu zápasu. Venku je Tatran inkasuje, doma střílí. Tentokrát si ve 2. minutě naskočil na rohový kop Kováčika nejlépe Friš a potvrdil svou roli v týmu dalším gólem. Diváci by nejraději viděli stejný brankostroj jako před čtrnácti dny proti Bavorovicím, ale ten se nekonal. Tatran sice měl prvních dvacet minut více ze hry, připravil si i zajímavé šance, ale navýšení skóre nepřišlo. Poté se hra vyrovnala a do šancí se začali dostávat i hosté. Tu největší měl Kostka, který před časem také oblékal dres Prachatic, ale z pár metrů neprostřelil brankáře Dvořáka. Další velkou šanci mohli mít hosté, když po rohu domácích šli ve čtyřech na jediného beka, ale situaci vyřešili špatně.

„Věděl jsem, že přijede hodně silný soupeř s řadou zkušených hráčů ve svém středu, jako jsou Kostka, Benedikt a další. V bráně byl výborný Vokatý. Naštěstí se nám povedl začátek zápasu, když si na roh Kováčika výborně naběhl Friš. Postupně jsme však úplně vyklidili střed hřiště, jakoby se již nic nemohlo stát. Soupeř převzal otěže hry, ve středu nás přehrával a měli jsme obrovské štěstí, že nevyrovnal. Když nám po našem rohu utíkali čtyři soupeři na jediného obránce, tak jsem se orosil. A Kostkova šance v závěru poločasu, to byla hrubice v zadních řadách. Ještě, že to Jindra Dvořák vychytal. Sice jsme v poločase vedli, ale bylo jasné, že to ještě bude hodně těžké," komentoval první poločas prachatický lodivod Josef Veselý.

Dalo se očekávat, že se hosté po změně stran pokusí minimálně stav vyrovnat. Hrálo se oboustranně s otevřeným hledím a diváci mohli být s hrou spokojeni. Na obou stranách se rodily zajímavé situace, domácí obrana se štěstím několik akcí soupeře odvrátila, na druhé straně trefil Kováčik z brejku tyč. Nakonec rozhodl ten nejzkušenější na hřišti, Kamil Tobiáš. Dostal míč hodně zprava do úhlu, ale podařilo se mu posadil beka soupeř na zem a prostřelit gólmana. Hosté se snažili alespoň korigovat, ale ani na jedné straně se již žádná gólovka neurodila.

„Upozorňoval jsem hráče na to, že bude soupeř hodně nepříjemný. Bylo vidět, jak moc touží alespoň vyrovnat. Někdy se štěstím jsme to v obraně vyřešili a naopak mohli dát sami góly. Nakonec se to podařilo Kamilovi Tobiášovi. Díky soupeři se hrál kvalitní fotbal, otevřeli to a chtěli hrát fotbal. Pro nás jsou to zlaté body, protože Osek se představil ve velmi dobrém světle," doplnil ke druhému poločasu Josef Veselý a dodal: „Chtělo by to ještě zabodovat venku. Nyní jedeme na béčko Písku. Uvidíme, jak to bude s naší sestavou a jak to postaví soupeř. Jejich áčko hraje dopoledne a předpokládám, že proti nám nastoupí všichni pendlové, kteří nenastoupí za áčko. Ale musíme se s tím vyrovnat a podat maximální výkon."