Prachatice – Osek 2:0 (2:0)

„Věděli jsme, že má soupeř velice kvalitní kádr, na což jsme se připravili. Od začátku jsme hráli aktivně a myslím, si že to bylo z naší strany nejpovedenější utkání za mnoho zápasů dozadu. Byl se zde podívat i bývalý trenér reprezentační dvacítky a ligového Slovácka Míra Soukup a chválil zápas s tím, že se taková kvalita mnohdy nevidí na divizi či české lize. To potěší," uvedl k utkání prachatický trenér Josef Veselý.

Hosté měli na kontě šest bodů za dvě domácí výhry, v minulém utkání porazili doma Lažiště a před zápasem působili hodně sebevědomým dojmem. „První poločas jsme zahráli výborně. Zpočátku jsme sice plno dobrých šancí nedali, ale pak se trefili Šicner a po něm Zábranský. Dvoubrankové vedení po první půli bylo hodně důležité," zhodnotil první poločas Josef Veselý.

Soupeř do druhého poločasu otevřel hru a snažil se s výsledkem ještě něco udělat. „Čekali jsme jejich aktivitu a připravili se na to. Hráli jsme dobře odzadu, gólman Jindra Dvořák chytal výborně, takže jsme Osek do gólu nepustili. Naopak jsme sami vyráželi do brejkových situací. Měli jsme ještě takové tři tutovky, ale neproměnili je. Před dalším zápasem na béčku Písku je výhra nad Osekem výborná," doplnil J. Veselý.