Omlazený prachatický celek vstoupil do sezony dobře. V prvním kole porazil Jankov 1:0, ve druhém přivezl bod ze hřiště trojnásobného krajského přeborníka z Dražic za remízu 1:1. „Hned po zápase jsem bod bral, ale pak se mi to rozleželo a musím říci, že jsme mohli klidně vyhrát. Mrzí mě to hlavně vůči klukům, kteří zahráli opravdu dobře,“ komentoval minulý zápas v Dražicích prachatický trenér Pavel Bajčík.

Dnes od 17 hodin se na prachatickém stadionu představí nováček z Kaplice. Ten v prvním kole prohrál v Dražicích, když neproměnil v prvním poločase řadu dobrých šancí. Chuť si Kapličtí spravili ve druhém duelu, kdy hostili druhého nováčka přeboru ze Želče a zvítězili 4:0. Do Prachatic tedy přijede ofenzivně naladěný soupeř.

„Ještě nebude k dispozici Ryšánek, zraněný je po zápase v Dražicích Škopek. Onemocněl Tesárek a zatím není jasné, jak to bude s Tesařem. Pokud půjde v dorostu Dynama do základu, tak s ním asi nebudu moci počítat,“ vypočítal hráčské ztráty před utkáním s Kaplicí trenér Pavel Bajčík a pokračoval: „Z dorostu s námi půjde navíc Málek. Ale v kabině je nálada výborná, kluci chtějí doma znovu vyhrát a jsou na soupeře pořádně nabuzeni. Máme ze dvou zápasů čtyři body a kluci to chtějí potvrdit další výhrou.“

Tento soutěžní ročník bude v krajském přeboru evidentně hodně vyrovnaný a zatím se rodí řada překvapivých výsledků. „Ani s nováčkem z Kaplice to nebude nic jednoduchého. Hrají velice dobře dopředu, kde kralují Janura s Lesňákem. Může to být hodně útočně laděný zápas. My doma nemůžeme betonovat, ale naopak se musíme snažit překonat obranu soupeře. Může to být všechno o prvním gólu, ostatně jako všechny zápasy v této sezoně,“ hledí k utkání s Kaplicí trenér Bajčík a dodává: „Rádi bychom všichni pozvali co nejvíce diváků. Náš mladý tým potřebuje i podporu z hlediště a za ní se kluci chtějí odměnit dobrým výkonem.“

Ostatní zápasy víkendového programu: Třeboň – Dražice, Soběslav – Jankov, Veselí nad Lužnicí – Jindřichův Hradec, Osek – Písek B, Rudolfov – Dačice, Hluboká nad Vltavou – Sedlice, Želeč – Čimelice.