Tatranu by v tomto utkání mohla pomoci zlepšená forma hráčů, která se projevila v přátelském zápase se Čkyní, kterou Prachatice porazily překvapivě 3:1.

Zápas se Čkyní

Tatran do přátelského zápasu nastoupil v očekávané sestavě, která se skládala především z mladých hráčů, jež minulý rok působili v dorostu. „Náš kádr v současnosti tvoří mladí fotbalisté, kteří se objevili již na turnaji ve Vlachovo Březí, kde vybojovali slušné druhé místo. I v tomto případě jsem postavil proti Čkyni velmi nezkušené mužstvo, které svým výkonem ovšem překvapilo,“ hodnotil své svěřence jejich hlavní trenér Josef Veselý, který řídí prachatický Tatran již několik let. V úvodu utkání byla aktivnější Čkyně, která se tento rok znovu připravuje na krajský přebor. „Hráči Čkyně měli na začátku zápasu daleko větší chuť do zápasu a vypadalo to, že po celých devadesát minut budou na hřišti dominovat. Navíc kádr soupeře je oproti nám daleko zkušenější a konsolidovanější,“ řekl k úvodu utkání Veselý, který byl ale poté mile překvapen zlepšeným výkonem svých hráčů. „Po necelých deseti minutách se nám podařilo hru vyrovnat a po rychlých křídelních akcích postupně ohrožovat čkyňskou svatyni. Nakonec jsme první poločas vyhráli 2:0, když se trefili Granov mladší a Košík. Náš náskok mohl být ale daleko vyšší, jelikož gólových šancí bylo opravdu hodně,“ myslel si Veselý.

Nové tváře

Ve druhém poločase se pak základní sestava, která by měla v nadcházející sezoně tvořit kostru týmu, prostřídala a v přátelském zápase se tak objevily další nové tváře. „Do druhého poločasu jsem vystřídal přibližně šest hráčů a dal tak příležitost jiným. Čkyně poté snížila na rozdíl jediné branky, ale v závěru se podařilo našemu stoperovi Mádlovi po přetaženém centru skórovat a o vítězi tak bylo rozhodnuto. V prvním poločase jsem byl s výkonem spokojený, jelikož naše hra měla určitý systém a formu. Do druhé části zápasu ale nastoupili někteří noví hráči, kteří se ještě trochu hledali. Nemůžu být tak stoprocentně spokojený, jelikož fotbalisté, které v kádru mám, jsou opravdu velice mladí a v některých fázích zápasu by potřebovali větší zkušenost. Musí na sobě ještě hodně pracovat, poněvadž předpoklady tito hráči určitě mají. S nasazením a výsledkem jsem ale jinak pokojen, jelikož Čkyně je velmi kvalitní tým,“ uvedl k přátelskému utkání Veselý.

První ostrý zápas

Tatran ale již nyní myslí na blížící se pohárový zápas, ve kterém vyzve třetiligový celek Sezimovo Ústí. „V poháru jsou přirozeně jasným favoritem hosté ze Sezimova Ústí, kteří disponují velmi kvalitním kádrem. V náročné soutěži se pohybují ve středu tabulky, takže nás čeká nesmírně těžký soupeř,“ poukázal na kvality Ševců Veselý. Tatran navíc nenastoupí do utkání s žádnou novou posilou, která by jistě mladému kádru přišla vhod. „Jak už jsem řekl na začátku měsíce, tak žádné zkušené hráče do týmu nepřivedeme. Musíme přistoupit k tomuto utkání velmi zodpovědně. Pro nás to bude zápas o přežití. Kluci musejí podat maximální výkon. Doufám, že budeme moci odejít ze hřiště se vztyčenou hlavou,“ dodal Veselý.

Libor Staněk