Prachatičtí se po dvou porážkách (v Oseku 0:7 a doma s Rudolfovem 2:3) propadli tabulkou na desáté místo a deset obdržených branek v posledních dvou zápasech jim také hodně pošramotilo skóre. „Měli jsme dát Rudolfovu třetí gól a bylo hotovo. Hráli jsme ve druhém poločase dobře a měli i šance. Nedali, soupeř využil naší chybu a důležité body bral nakonec on. Ale když doma dostaneme tři góly, tak je něco špatně. Dostáváme se tak do velice složité situace,“ komentoval minulou domácí porážku s Rudolfovem (2:3) trenér Pavel Bajčík.

Reparát mohou Prachatičtí složit v dalším kole na hřišti v Hluboké nad Vltavou. „Bude to moc těžké. Hluboká je na tom v tabulce ještě hůře než my a musí již také naplno bodovat,“ komentoval již po minulém utkání situaci v tabulce trenér Prachatic.

Utkání se hraje zítra od 16 hodin, takže mají Prachatičtí o den více na doléčování různých zranění. Josef Mádl v týdnu trénoval individuálně a uvidí se až před utkáním, zda bude moci do zápasu naskočit. V týdnu si přivodil úraz i další střední obránce Tomáš Ryšánek a vypadá to na absenci minimálně čtrnáct dní. K dispozici by měli být oba dorostenci, kteří jsou na střídavý start v českobudějovickém Dynamu. Jaroslav Tesař s Romanem Žurkem hrají svůj ligový zápas již dnes, takže by teoreticky nic nemělo bránit jejich nasazení do utkání na Hluboké.

Zítřejší soupeř Tatranu zatím na začátku sezony dost tápe. Poslední tři zápasy mu vůbec nevyšly. V šestém kole Hluboká prohrála v Jindřichově Hradci 0:3, poté doma s Jankovem 2:3 a v minulém kole v Dražicích 0:2. Postavení v sestupovém pásmu však budou chtít Hlubočtí rychle změnit. Tatranu by zítra pomohl i remizový bodík, soupeř by se na něj nedotáhl.