TJ Osek - tatran Prachatice 0:4 (0:2)

Podle předzápasových slov trenéra Josefa Veselého hrálo všechno proti Tatranu. „Středeční trénink jsme pro velké množství omluv museli odvolat. Sešli jsme se až v pátek před zápasem. Hraje se na umělce ve Strakonicích, což nám vůbec nevyhovuje, ale musíme se s tím vyrovnat," nebyl před utkáním vůbec nadšený trenér Josef Veselý. Nakonec vše dopadlo dobře.

„Podle vývoje začátku zápasu by byl výsledek pro domácí hodně krutý, na konci však lze říci, že k nim byl ještě přívětivý," komentoval ve zkratce utkání Josef Veselý.

Podle postavení domácích bylo jasné, že musejí vše vsadit na útočný styl, aby získali důležité tři body. „Osek má zkušený tým a dobře poskládaný. Na začátku na nás vletěli a měli jsme se co otáčet. Hlavně jsme měli problémy na krajích obran. Gólman Jindra Dvořák nás však minimálně ve dvou situacích hodně podržel a postupně jsme hru vyrovnali. Od takové dvacáté minuty to byl výborný fotbal v tempu, jen jsem měl obavy, zda to vydržíme. Osek je na tom fyzicky výborně, nám tréninky hodně chybí," uvedl k vývoji zápasu Josef Veselý.

V sestavě Tatranu se poprvé v jarní části sezony objevil zkušený Kamil Tobiáš a hned to bylo znát. „Připravil náš první gól. Výborně uvolnil Vaška Caise, který pak trefil šibenici domácí branky. Domácí opět vrhli vše dopředu, aby vyrovnali a nechávali okénka v obraně. Nejprve Janoušek trefil tyč a pak zvýšil po rohovém kopu Vláďa Hovorka na 2:0 v náš prospěch. Další šance měl Martin Šicner, jednou nastřelil tyč," doplnil k závěru prvního poločasu Josef Veselý.
Ani dvoubrankové vedení nemusí vůbec nic znamenat. toho si byl prachatický lodivod velmi dobře vědom. „V kabině jsem klukům říkal, že musejí i po přestávce hrát tak, jakoby to bylo bez branek, nesmějí se výsledkem uspokojit. Čekali jsme tlak soupeře, který to zkoušel především vysokými míči před naší branku. My na to byli připraveni a čekali na naši příležitost. Ta také přišla a z brejku přidal Cais naší třetí branku. V tu chvíli se domácí složili a my Petrem Hovorkou přidali ještě čtvrtý gól. Nakonec byl výsledek pro domácí ještě milostivý. V zápase jsme čtyřikrát trefili brankovou konstrukci. Na posledních dvanáct minut jsem poslal na hřiště Míru Šupíka, který se mohl blýsknout hattrickem. Měl tři tutovky, ale nedokázal proměnit ani jedinou," doplnil ke druhému poločasu Josef Veselý.

Tatran tedy vyhrál rozdílem třídy, ale prachatický lodivod připomíná, že Osek je silným týmem. „Nám zkrátka vyšel zápas jako dlouho již ne. Do třetí obdržené branky však hráli domácí dobře a určitě nepatří tam, kde jsou. Hodně soupeřů s nimi bude mít velké problémy," zakončil komentář k utkání Josef Veselý a hleděl již k dalšímu zápasu, ve kterém přijede do Prachatic vedoucí béčko Písku: „Bude to přímý souboj o první místo v tabulce. Tento zápas ukáže, jak na tom opravdu jsme. Písek má hodně ambiciozní kádr, který doplňuje pendly ze třetiligového áčka. Nyní za osm minut otočili zápas proti Lažištím, když prohrávali 0:2. Určitě to bude kvalitní utkání, které se hraje v sobotu od čtvrt na jedenáct."

„Odehráli jsme letošní nejhorší zápas. Děláme stále individuální chyby, ztrácíme zbytečně balon, neproměňujeme šance, proto jsme prohráli. Prachatice mají výborný mančaft, hrály jednoduše a proměňovaly šance. Dnes hrály výborně, musíme je pochválit," uvedl osecký asistent Jiří Prokeš.

Sestava Prachatic: Dvořák – T. Ryšánek, Vl. Hovorka, Mádl, Janoušek (54. Bednár) – Lašák (70. Zábranský), P. Hovorka, Tobiáš, K. Ryšánek – Cais, Šicner (79. Šupík). Trenér Josef Veselý.