Do Prachatic zavítal čtvrtý tým aktuální tabulky, o kterém šly velmi dobré reference. Domácím v jejich postavení však nemohlo stačit nic jiného než naplno bodovat. Tři body nakonec získali a znovu se potvrdilo, že se dá porazit každý, snad kromě suverénních Dražic.

V sestavě Prachatic se ještě neobjevil Leština, když ještě nemá vyřízený návrat ze zahraničí. Tentokrát oproti prvnímu zápasu v Bavorovicích chyběl i Kamil Tobiáš, který právě před týdnem rozhodl gólem o třech bodech pro Tatran. Nastoupit ještě nemohl ani Petr Hovorka, kterému nedělním zápasem vypršel trest po vyloučení v podzimní části. Zraněný byl i Miesbauer.

Tatran Prachatice - Veselí nad Lužnicí 1:0 (1:0)

„Musím říci, že jsme vyhráli se štěstíčkem," komentoval výsledek utkání prachatický trenér Pavel Babka. Ale tomu štěstíčku šel celý tým naproti. „Musím kluky pochválit, hráli maximum, na co v současné době tým má. Důležité je, že chtějí, makají a výkon podřizují kolektivu. Veselí má velmi kvalitní tým a my se soustředili především na kvalitní defenzivu. To přineslo ovoce. Kluci sice poslední čtvrthodinu šlapali vodu, ale dokázali to nakonec uhrát," hodnotil výkon týmu Pavel Babka.

Rozhodnutí o třech bodech přišlo hned na začátku utkání. „Využili jsme chybu soupeře a Moravec nás dostal do vedení. Celkově byl první poločas vyrovnanější a my tam měli dva či tři nebezpečné brejky s ohrožením branky soupeře. Druhý poločas již byl jiný, přeci jenom našim hráčům docházely síly a v závěru utkání soupeř opticky tlačil. Ale do nějaké vážnější šance jsme ho nepustili, snad jen jednou musel brankář Jirkal likvidovat ošemetnou situaci sám proti soupeři. Těší mne, že jsme dokázali silný tým soupeře uhlídat a získali další tři body. Ty jsou velkým povzbuzením pro všechny do dalších zápasů," doplnil k utkání trenér Babka.

Sestava Tatranu: Jirkal – Lašák, Mádl, Brož, T. Ryšánek – Turek, Kochma, V. Hovorka, Kadlec (65. Šupík), Janoušek (82. Králik) – Moravec. Trenér Pavel Babka.

V dalším kole zavítají Prachatičtí na Strakonicko, když se představí v Oseku. Ten si nyní přivezl bod z Lažiště a doma bude hodně nepříjemným soupeřem. „Všechny zápasy jsou pro nás těžké. My musíme jít od utkání k utkání, odehrát to kvalitně z obrany a pokusit se nějaký ten gól vstřelit. V Oseku by již měl být v dalším utkání k dispozici Martin Leština. Sice nebude Kamil Tobiáš, ale teoreticky by mohl být k dispozici Petr Hovorka. Tomu vypršel trest z podzimu a doufám, že to bude lepší i s jeho kolenem, kvůli kterému v poslední době netrénoval. Začíná také trénovat i dříve zraněný Miesbauer. V plném proudu by měl být i návrat dalšího hráče ze zahraničí, uvidíme, kdy bude schopen naskočit do našich soutěží," hledí k dalším zápasům prachatický trenér Pavel Babka.