Jak ukazuje tabulka, nebude to ani trochu jednoduchý zápas. Tatran potřebuje po dvou domácích ztrátách (s Kaplicí 1:1 a s Třeboní 1:2) zabodovat, ale Soběslav ještě nepoznala v této sezoně hořkost porážky a je druhá v tabulce. Na druhé straně se zatím potvrzuje, že bude tento soutěžní ročník hodně vyrovnaný a každý může porazit každého.

V minulém kole Tatran padl s Třeboní v zápase, který se hrál na hodně podmáčeném terénu. „Kluci bojovali, ale udělali jsme dvě velké chyby, které soupeř potrestal. Na těžkém terénu to bylo spíše o štěstí,“ komentoval minulé utkání prachatický trenér Pavel Bajčík.

Postavení Soběslavi v tabulce vzbuzuje respekt, ale stále je ještě začátek sezony a tabulka není tak vypovídající. „Letos to bude hodně vyrovnané. Řekl bych, že měla Soběslav zatím hodně štěstí. Sice vyhrála v minulém kole v Dražicích, ale tam my měli vyhrát také, šance jsme na to měli. Díval jsem se na jejich zápas s Jankovem, ve kterém měli hodně štěstí. Co jsem mluvil s jankovským trenérem Ivo Čechem, měli tam prý na vítězství. Sice druhé místo v tabulce respekt budí, ale na to se nemůžeme ohlížet. Doma jsme v posledních zápasech ztráceli, tak nyní musíme něco urvat venku. Věřím, že to dokážeme,“ hledí k dnešnímu utkání Pavel Bajčík.

V sestavě Tatranu opět dojde k nějakým drobným změnám. „Kdo všechno bude k dispozici, uvidím až na pátečním večerním tréninku. Tento týden to nebylo s účastí na přípravě nijak slavné. Určitě nebude Jirka Tesárek, zda již bude k dispozici Škopek, není jisté. Doufám, že budou k dispozici oba dorostenci, kteří jsou na střídavý start v Dynamu. Hrají od 12 hodin a uvidíme, do jaké míry do zápasu naskočí. Žurek by měl být, uvidíme, zda bude uvolněn Tesař. Ten by byl vepředu hodně platný,“ hledí k utkání trenér.

Ostatní dvojice víkendového programu: Třeboň – Kaplice (hráno včera po uzávěrce), Veselí nad Lužnicí – Dražice, Osek – Jankov, Rudolfov – Jindřichův Hradec (hráno včera po uzávěrce), Hluboká nad Vltavou – Písek B, Želeč – Dačice, Čimelice – Sedlice.