Stihl odehrát už několik přátelských zápasů, ve kterých trenér Veselý podle očekávání poslal na hřiště velice mladý tým.
„Současný kádr nezaznamenal oproti minulé sezoně žádné velké změny. Opustil nás akorát útočník Košík, který odchází na půlroční hostování Strakonic. Další otazník nad přestupem visel u Kováčika, ale ten k mému potěšení naše řady neoslabí. Odejít mohl také Cais, kterého zkoušely některé kluby. Jeho přestup ale nikam nevedl, a proto jsem si ho stáhl zpátky,“ sdělil na úvod ke změnám ve svém družstvu hlavní trenér Tatranu Josef Veselý.
Fotbalisté Prachatic tvrdě trénují již čtrnáct dní a už také absolvovali první přípravné zápasy. V neděli se utkali se soupeřem, na kterého narazí v krajském přeboru. „O víkendu jsme zajížděli na hřiště Čkyně, kde jsme s domácím týmem odehráli v rámci poutě přátelský zápas. V prvním poločase jsme se ujali vedení, ale soupeř pak ukázal své kvality a vyrovnal. Byl to klasický přátelák, ve kterém obě mužstva prostřídala spoustu hráčů. Utkání nakonec rozhodl mladý útočník Petr Kouba, který využil jednoho z našich brejků. Co se ale týče kvality duelu, tak jsem byl velice spokojený,“ pochvaloval si Veselý
Tuto středu pak Prachatice naopak přivítaly na svém hřišti tým ze Sušice. Do zápasu vstoupili lépe hosté a vstřelili první branku. Tatran poté přidal na obrátkách a po zásluze vyrovnal, když David Lachkovič skvěle vybídl k zakončení Tomáše Hada. V gólové akci bylo jasně vidět, jak si tito hráči rozumí, jelikož spolu působili v předchozím roce v Lažištích. Tatran branka nakopla a ke smůle hostů stačil do poločasu skóre dokonale otočit. Václav Cais totiž využil nepozornosti v sušické obraně a krásným lobem zvýšil na 2:1.
Ve druhém poločase si drželi neustálou převahu domácí, ale i fotbalisté Sušice nebyli zcela bezzubí. Náskok domácích pak zvýšil zkušený Kováčik. Hostům se výsledek v závěrečných minutách podařilo pouze korigovat na 3:2.
„Čeká nás ještě hodně tréninků než začne první mistrák. O víkendu s největší pravděpodobností zajíždíme do Netolic, kde sehrajeme další přátelské utkání. Myslím, že průběh přípravy se zatím vyvíjí dobře. Hráči na tréninku odvádějí poctivou práci a těší se na první duel o body. Pro řadu z nich to sice bude vinou jejich nízkému věku křest ohněm, ale oni se s tím tím jistě vyrovnají a budou čestně hájit barvy svého klubu,“ řekl na samotný závěr k letní přípravě trenér Tatranu Josef Veselý.