Ve šlágru kola přivítá prachatický Tatran béčko FK Písek. Oba celky dělí na čele tabulky ve prospěch Písku jeden bod, takže si po víkendu mohou pořadí prohodit. To by ale domácí museli získat všechny tři body.

Ač nemá prachatický trenér Josef Veselý příliš rád zápasy na umělé trávě, právě na ní se dnes od 10.15 hodin bude hrát. „Hlavní hřiště je ještě pod ledovou krustou. To bychom úplně zničili. Potřetí v řadě tedy musíme na umělku. Ale musíme se s tím vyrovnat," říká ke hřišti Josef Veselý.

V minulém kole v Oseku vyhrál Tatran 4:0. Traduje se, že vítězná sestava se nemění. Poprvé na jaře také minule nastoupil Kamil Tobiáš a měl lví podíl na vysoké výhře. „V prvních dvou kolech na jaře jsme neprohráli, přesto jsem v Oseku sestavu měnil a nějaká změna asi přijde i tentokrát. V Oseku pro zranění nedohrál Venca Janoušek, již teď vím, že příště na Hluboké nebudou bratři Ryšánkovi, takže možná i to se nějak do složení sestavy v průběhu zápasu promítne. Ale na Písek by měli být k dispozici všichni hráči," uvedl k sestavě trenér Josef Veselý.

Otázkou bude sestava soupeře. Áčko Písku hrálo v Chomutově již včera, takže budou k dispozici i pendlové ze třetí ligy. „To už je obehraná písnička, že nám z Písku vzkazují, že postaví sedm hráčů z áčka. Říkám jim, ať si klidně přivezou nároďák, že se s tím nějak vyrovnáme," říká s úsměvem prachatický trenér a dodává: „Samozřejmě přijede silný a ambiciozní tým. Mladí hráči doplnění zkušeností. Určitě budou chtít potvrdit své postavení na čele tabulky a budou se tlačit kupředu. Naši kluci jsou na tento zápas také nabuzení a chtějí soupeře porazit. V každém případě nás asi čeká hodně běhavý zápas a bude to hodně o fyzičce. Na umělku jsou zvyklé oba týmy, i Písek na ní trénuje a hraje, takže je to pro všechny stejné. Pro nás to bude něco jiného než minulé domácí utkání s Veselím nad Lužnicí. Tehdy soupeř jen betonoval a my se museli prodírat jeho zhuštěnou obranou. Nyní by to mělo být z obou stran útočné, a tak se diváci určitě mají na co těšit. Doufám, že alespoň na utkání o první místo jich přijde více než obvykle."

Při pohledu na tabulku je jasné, že již nyní mají Prachatičtí pro tuto sezonu splněno a mohou si další zápasy v klidu užívat. Na jaře zatím odehráli tři zápasy, neinkasovali ani branku, získali sedm bodů a mají skóre 5:0. Určitě by se slušelo je přijít povzbudit a pomoci k posunu do čela tabulky. Hraje se dnes již od 10.15 hodin.