O víkendu Prachatičtí absolvovali turnaj ve Veselí nad Lužnicí. V úvodním utkání podlehli Želči, třetímu týmu nedávno skončeného krajského přeboru, 0:2, v boji o třetí místo pak jasně porazili Grossbreitenbach 6:2 (3:0). Branky Tatranu: Tesárek 2, Šandera, Tesař, Fischer, Kubát.
„Připravujeme se v domácích podmínkách. Trénujeme třikrát týdně, ale docela bojujeme s účastí, ta je dost slabá. O víkendech pak zápas či turnaj,“ uvedl k dosavadní přípravě Lukáš Kubát, trenér Tatranu.

Kádr mužstva by se moc měnit neměl. Trénuje se prakticky ve stejném složení, jako se hrála jarní část minulé sezony. „Řešíme přestup jednoho hráče, ale zatím bych nechtěl říkat nic bližšího. Na druhé straně odešel Adam Kadlec do Německa a do Písku se vrátil Jirka Fürbach,“ uvedl ke kádru týmu Lukáš Kubát s tím, že dle vývoje soutěže a výkonnosti hráčů z dorostu je možné, že se bude tým mužů znovu doplňovat nadějnými dorostenci.

Prachatické čekají jiní soupeře než v předchozí sezoně. Místo na Táborsko se bude jezdit více na Českobudějovicko. „Ta změna nás těší. Potkáme jiné soupeře a bude to zpestření sezony. Soupeři budou sice herně silnější, ale pro nás to bude možná lepší, bude se víc hrát fotbal a nebude to tolik o dobývání branky soupeře jako v mnohých zápasech v minulé sezoně. Zahrajeme si dobrý fotbal,“ hledí k další sezoně trenér.
V závěru přípravy čeká Prachatické ještě jeden tradiční turnaj a na závěr generálka v Lažištích. „Čtrnáct dní před startem sezony si zahrajeme turnaj ve Vodňanech, kde se utkáme s Protivínem, což kvituji, protože to bude dobrý fotbal. Genenerálku máme v Lažištích. Mají kvalitní kádr, hrají dobrý fotbal, měla by to být kvalitní příprava,“ uvedl další program týmu trenér a dodal: „V sezoně chceme hrát znovu otevřeně, žádného zanďoura. Bude to dopředu, abychom zkrátka dali více branek než soupeř.“