Střetnou se třetí tým se čtvrtým, takže se dá čekat pořádná fotbalová bitva. Navíc se hraje dnes od 18 hodin pod umělým osvětlením. „Tyto večerní zápasy mají svou neopakovatelnou atmosféru. Mě osobně se vždy tyto zápasy hrály dobře, chodí hodně lidí a bývá to vždy zážitek,“ říká trenér prachatických fotbalistů Pavel Bajčík.

Tatran v minulém kole prohrál v Kaplici. Hrál dobře, ale doplatil na neproměňování šancí. Na jaře bral ze dvou zápasů tři body. Třeboň se na konci podzimu netajila tím, že by ráda šla nahoru. Na jaře má však na kontě pouze dvě remízy, doma s Jankovem a v minulém kole v Dražicích. „Nám to nevyšlo střelecky v Kaplici, Třeboň se také trochu trápí. Alespoň podle slov jankovského trenéra Ivo Čecha mohl Jankov v Třeboni klidně vyhrát. Ale Třeboň je hodně nevyzpytatelná a každý zápas je jiný. Ve vzájemném utkání na podzim jsme hráli docela dobrý fotbal, ale nakonec získal všechny tři body soupeř,“ uvedl Pavel Bajčík s tím, že po dvou jarních zápasech zatím nelze dělat nějaké závěry o tom, jak na tom kdo je. „V každém případě chceme z Třeboně minimálně bod. Jednak vždy hrajeme na vítězství a jedna je třeba při pohledu na tabulku bodovat. Nyní sice hrají týmy ze spodku tabulky mezi sebou, takže si body navzájem seberou, ale pak nás čeká ještě dlouhých jedenáct kol, ve kterých se může stát cokoliv. Hned za týden hrajeme se Soběslaví, která nyní odehrála velice dobré utkání v Jankově, i když nebrala body. Podle zpráv z Jankova tam však prý odehrála velice kvalitní partii,“ dodal prachatický trenér.

Tatran má v kádru celou řadu mladých hráčů, kteří přes týden jezdí do škol, takže by páteční termín nemusel až tolik vyhovovat. Ale podle trenéra je vše bez problémů. „Kromě zraněných Šupíka, Lašáka a Kubáta bychom měli být všichni. V týdnu se potrénovalo, byli s námi i kluci, kteří jinak trénují v Dynamu, takže bychom měli být na utkání dobře připraveni. Kluci jsou nažhaveni a chtějí soupeři oplatit podzimní porážku,“ doplnil trenér Pavel Bajčík.

Ostatní dvojice víkendového programu KP mužů: Čimelice – Kaplice, Želeč – Sedlice, Hluboká nad Vltavou – Dačice, Rudolfov – Písek B, Osek – Jindřichův Hradec, Veselí nad Lužnicí – Jankov, Soběslav – Dražice.