Stachy – Netolice 0:1 (0:0). Branka: 8:2. V. Vlášek.

Domácím se v posledních kolech vůbec nedaří a nutně potřebovali konečně zabrat. Netoličtí však hrají v pohodě a v tomto zápase určitě chtěli vyhrát. Stachovští vstoupili do utkání velice aktivně a hrálo se podle jejich not. Již ve 12. min. přišel faul hostujícího brankáře a následoval pokutový kop. K míči se postavil I. Vrhel, ale s obrovskou šancí naložil prachbídně. Jeho střelu gólman vyrazil a tento moment výrazně ovlivnil průběh zápasu. Domácí dřeli, vytvářeli si šance, ale sebevědomí jejich hráčů je nyní nízké a tím pádem produktivita nulová. Hosté hrozili z protiútoků, ale extra nebezpeční nebyli. Ve 35. min. šel domácí Heidenreich sám na bránu, ale vše dopadlo jako vždy. Míč skončil v autu. Po přestávce nadále Stachovští tlačili, snažili se rozhodnout, jenže gól prostě dát nedokázali. Utkání rozhodla 82. min., kdy nepříliš povedená střela hostujícího Vláška prošla brankáři pod tělem a bylo to 0:1. Tato situace jen podtrhla domácí zmar. Dobrá hra v poli, poctivý bojovný výkon, ale žalostné zakončení vše pozitivní z tohoto zápasu přebilo.

„V první půli jsme měli převahu, ale nic z toho nevytěžili. Ve druhé jsme je ještě více přitlačili, ale opět jsme se nedokázali prosadit. Myslím si, že zaslouženě jsme měli vyhrát tak 4:1, ale bohužel nám nepřálo štěstí,“ komentoval utkání domácí L. Heidenreich a hostující trenér J. Nárovec dodal: „Pro nás je to šťastná výhra. Domácí neproměnili penaltu a několik vyložených šancí. Nám se zápas nepovedl, nehráli jsme dobře. Naším nejlepším hráčem byl brankář Tomáš Nárovec.“

Vlachovo Březí – Lhenice 0:0.

Utkání se hrálo na těžkém terénu, na kterém se jen obtížně uplatňovala kombinační hra, kdy se v prvním poločase převážně hrálo od šestnáctky k šestnáctce a brankových příležitostí bylo oboustranně jako šafránu a k ohrožování branek docházelo vlastně jen ze standardek. Nepříjemnost pro Lhenické vyvolalo pro malou početnost hráčů připravených do hry nucené brzké střídání P. Prennera pro zranění. Prvopoločasový obraz hry se do 60. minuty příliš nezměnil, kdy až poté získali domácí herně navrch, ale hostující tým celkem s přehledem stačil eliminovat jejich útočné snahy. S blížícím se závěrem utkání se zranil další jeho hráč – V.Pilát, a protože Lheničtí již před tím provedli druhé střídání a lavička již byla prázdná, dohrával se sebezapřením. V samém konci mače Březští přeci jen mohli strhnout vítězství na svou stranu při vyložené gólové šanci, ale gólman Suchý byl bravurním zákrokem proti a svůj tým podržel, když již i před tím při rohových kopech a i dalších standardkách byl velice jistý. Utkání, které neoplývalo fotbalovou krásou, ale bojovností, skončilo dělbou bodů.

Sousedovice – Čkyně 0:1 (0:0). 47. M. Gerold.

„Do Sousedovic jsme jeli s oslabenou sestavou, chyběli nám Klose, Kuta, Toman, Tůma a další. Šanci tak dostali dorostenci, kteří nezklamali a podali solidní výkony. První poločas byl z naší strany velmi špatný, hlavně v obranné fázi a středu hřiště. V kabině jsme si to vyříkali a znovu jsme si řekli, co jsme sem přijeli hrát. Druhá půle už byla úplně o něčem jiném, zápas jsme zvládli hlavně takticky a za druhou půli jsme si vítězství zasloužili. Nutno říct, že při nás na začátku utkání stálo štěstí, konečně taky. Za týden máme doma silné Strunkovice, na zápas se musíme důkladně připravit,“ uvedl k utkání vedoucí čkyňského celku Patrik Krull.

Strunkovice – Chelčice 3:1 (1:0). 44. M. Richter, 55. I. Šimčík, 59. R. Žurek – 76. M. Lang.

„Do utkání jsme šli bez několika opor, které z různých důvodů nebyly k dispozici. Ze začátku jsme čelili tlaku hostů. Chelčice držely míč a zatlačily nás na dlouhé minuty na naší půlku. My hrozili z ojedinělých brejků. Do poločasu jsme dali gól a ve druhém poločasu jsme se zlepšili a dvěma brankami rozhodli. Hosté ale nic nevzdali a hráli pořád dobře. Byl to zatím nejlepší tým, který tu letos hrál. Dnes bych jednotlivce nevyzdvihoval, celý tým zahrál dobře,“ komentoval utkání domácí hrající trenér Václav Beneš.

Volyně – Lažiště 2:1 (1:0). 15. V. Páník, 82. J. Němeček st. – 79. M. Sedláček.

„Podle postavení v tabulce to bylo utkání kola a diváci museli být spokojeni. Hrál se fotbal velice dobré úrovně. Domácí se dostali po zásluze do vedení výstavním gólem. My jsme v prvním poločase znovu doplatili na neproměňování šancí, měli jsme tři tutovky, ale nic z nich nebylo. Navíc se nám zranil Petr Bízek a musel o poločase střídat. To byla velká ztráta. I ve druhém poločase se hrál svižný fotbal a nám se podařilo vyrovnat. Pak jsme ale vyrobili faul za vápnem a to je přesně parketa pro Jirku Němečka. Z trestného kopu rozhodl,“ komentoval utkání předseda lažišťského fotbalu Petr Hodina.

Vacov B – Zliv 3:2 (1:2). 15. a 85. G. Bujok, 70. A. Mach – 9. J. Kubeš, 43. J. Vondrka.

„Byl to hodně nervozní zápas. Oba týmy potřebovaly vyhrát a nervozitu přiživily i některé sporné výroky rozhodčích. Na těžkém terénu to o fotbale moc nebylo. My dostali v prvním poločase dva dost hloupé góly, ale přesto jsme to ještě dokázali otočit. Měli jsme více šancí a to rozhodlo. Pro nás je to důležité a zasloužené vítězství, hosté nesli porážku těžce,“ komentoval utkání vedoucí vacovského celku Stanislav Klas.

Sedlec – Záblatí 6:2 (4:1). 15. a 56. M. Chromý, 30. a 78. J. Koch, 38. K. Pekař, 40. T. Kučera – 3. M. Nerad, 73. M. Kolafa.

Hosté šli ze své první akce do vedení. Po čtvrthodině domácí srovnali z penalty a postupně získávali převahu, kterou korunovali do poločasu dalšími třemi brankami. V poločase tak bylo prakticky o vítězi rozhodnuto. I po přestávce měli domácí herně navrch a hosté se snažili nedostat moc branek. Favorit zápas zvládl bez problémů.

1. Sedlec⋌ 10 8 1 1 29:11 25
2. Volyně⋌ 10 8 1 1 20:7  25
3. Strunkovice⋌ 10 7 0 3 28:16 21
4. Lažiště ⋌ 10 6 2 2 22:12 20
5. Čkyně⋌ 10 6 2 2 16:9  20
6. Netolice⋌ 10 6 0 4 19:21 18
7. Sousedovice⋌ 10 5 2 3 16:14 17
8. Lhenice⋌ 10 5 1 4 16:18 16
9. Chelčice⋌ 10 3 0 7 15:21  9
10. Vacov B⋌ 10 3 0 7 15:22  9
11. Stachy⋌ 10 2 2 6 11:18  8
12. Vl. Březí⋌ 10 1 4 5  4:13  7
13. Zliv⋌ 10 1 1 8 12:22  4
14. Záblatí⋌ 10 1 0 9 13:32  3