O případný postup již z našich šesti okresních zástupců nehraje nikdo, naopak v pásmu hrozby sestupu byli nejvíce ohroženi před víkendem hráči ze Stach. Výhrou nad Poříčím si pomohli, ale musejí být stále na pozoru. Důležité tři body bralo i lažišťské béčko, které má ještě v záloze domácí utkání s posledním Poříčím za deset dní.

Stachy – Poříčí 4:0 (3:0). Vpravdě existenční utkání. Hosté balancují nad sestupovou propastí a domácí bude ještě dlouho strašit úvod jarní části. Pokud by Otavan vyhrál, mohl by mít ještě šanci. Poslední dobou má tato skupina nějak štěstí na bleskové góly. I dnes jeden takový padl. Bylo to do sítě Poříčí již ve 4. minutě, to když Záleský rozehrával rohový kop a Michal Šíp hlavičkoval přesně – 1:0. Oba Šípové úřadovali v 10. minutě, kdy obránce Karlík přihrál dlouhý míč z poloviny hřiště, Vladimír Šíp jej posunul před branku a byl to znovu Michal Šíp, který skóroval podruhé – 2:0. Pak to byl pro změnu Záleský, který odběhl po křídle, odcentroval na Hovorku a ten se nemýlil – 3:0. Pak přišlo ještě několik šancí domácích, ale skóre se již do přestávky nezměnilo. Od druhého poločasu nehrál střelec dvou gólů Michal Šíp, který odjel hrát ještě za Vimperk, kde je na juniorském hostování. Jeho neúčast poznamenala hru domácích, kteří již nehráli tak lehce jako v prvním poločase a umožnili hostům dostat se do několika brankových příležitostí. Ty největší ovšem spolehlivě pochytal domácí gólman Šebánek. Když už se zdálo, že se v zápase nic podstatného nepřihodí, v 70. minutě se opět prosadil všudybyl Záleský, který si ke dvěma přihrávkám připsal ještě branku, když lobem přehodil hostujícího brankáře Balouna. To už bylo ze zápasu vše a domácí zvláště díky svému výkonu v první půli berou důležité vítězství.

Lažiště B – Chelčice 2:0 (1:0). Zápas začali o něco lépe hosté. Vytvářeli si šance, kombinovali, u míče byli dřív. To trvalo půl hodiny. Pak se do šancí dostávali i domácí, ale ty pochytal spolehlivý gólman hostí. Hra se vyrovnala a vypadalo to na bezbrankový stav. Ve 36. minutě však vypálil domácí Holub snad ze 30 metrů a míč k překvapení všech skončil v síti – 1:0. Gól v samém závěru prvního poločasu domácí povzbudil a ve druhé půli už to byli oni, kdo udával tempo hry. Nyní se role obrátily a domácí byli všude dřív, vytvářeli si tlak a nabíhali si do šancí. Kýžené druhé branky se dočkali opět až v samém závěru utkání. V 87. minutě si naběhl Kotrch a zvýšil na 2:0.

Lhenice – Volyně 2:3 (1:2). Byli to domácí, kteří jako první akutně ohrozili soupeřovu branku Mrkvičkou, ten však míč z Beranova rozehraného trestného kopu do šestnáctky poslal nad břevno. Hosté odpověděli po rohovém kopu Dvořákem, jeho hlavičku stačil gólman Boška vytěsnit. V 10. min. nečekaně z 20 metrů vypálil Němeček ml. a jeho přesná střela k tyči poslala Volyňské do vedení (0:1). Ti se po docílené brance více osmělovali a ve 29. min. byli blízko druhého gólu, když domácí přeci jen v poslední chvíli stačili balón před Boškou uklidit do bezpečí. Ve 36. min. zase Iliev na druhé straně z trestňáku jen vyzkoušel pozornost gólmana Mráze. Pak se konečně zrodila pohledná a především i překvapivá lhenická akce po ose Muška – Beran – Iliev, když posledně jmenovaný ji zprava přesně zakončil vyrovnávacím gólem (1:1). Ovšem smírný stav stačili Volyňští ještě do poločasu znovu pozměnit ve svůj prospěch, a to po rohovém kopu a pořádném závaru, kdy balón do gólmanem opuštěné branky propasíroval přes bránící hráče na brankové čáře Gašpar (1:2). Hned v úvodu druhé půle domácí P. Prennerem nastřelili tyč a z Beranova trestného kopu Mahákova hlavička jen těsně minula cíl. V 59. min. již zamířili do černého a to znovu Ilievem z brejku, do kterého jej zleva vyslal Beran – 2:2! Poté pořádně lhenického gólmana vystrašil Němeček st., neboť vypálený projektil z jeho kopačky se téměř otřel o tyč, aby ten další v 70. min., tentokrát z trestného kopu, o ni zazvonil. Poté se dostal do šance před Mrázem domácí Pořádek, jeho patička v koncovce volyňského strážce branky nijak nepřekvapila. Lhenickým nešla upřít snaha po rozdílovém gólu, ale jejich kombinace na početnost přihrávek, navíc na podmáčeném trávníku, postrádala moment překvapení a též přesnost. Na tu doplatili v 81. min. Tůma, na polovině hřiště nepřesně rozehrál, míč tím tak získal Němeček ml. a otevřenou obranou jej poslal do sítě – 2:3! Marná byla lhenická závěrečná snaha po znovu vyrovnání.

Čkyně – Vlachovo Březí 1:1 (0:1). Ve vyrovnaném okresním souboji byli blíže třem bodům hosté. Ti vedli ještě chvíli před koncem brankou Polanského z penalty ze závěru prvního poločasu. Na konci toho druhého si dali hosté vlastence a celky se tak rozešly smírně.

Kestřany – Strunkovice 6:2 (1:0). Strunkovičtí si jeli podle předzápasových slov pro remízu. Domácí se však vehementně zachraňují a šli si za svým cílem. Nakonec z toho byla pro hosty hodně krutá porážka. Branky hostů dávali Kureš a Černý.

1. Osek B⋌ 23 15 3  5 59:21 48
2. Sousedovice⋌ 23 12 6  5 44:24 42
3. Vl. Březí⋌ 23 10 7  6 39:29 37
4. Lhenice⋌ 23 11 4  8 39:36 37
5. Strunkovice⋌ 23 10 6  7 48:43 36
6. Volyně⋌ 23 10 5  8 35:33 35
7. Čkyně⋌ 23  9 5  9 44:33 32
8. Chelčice⋌ 23  8 7  8 41:40 31