Pozvání na tento turnaj přijalo 14 celků z celé ČR a samozřejmě se jej zúčastnila i dvě družstva domácího oddílu. Fotbalové hřiště bylo rozděleno na čtyři menší a týmy byly rozděleny do čtyř skupin, kde se hrálo každý s každým. Po odehrání základních skupin první dva celky postupovaly do skupiny o 1. – 8. místo, třetí a čtvrtý celek ve skupině o 9. – 16. místo.  V těchto skupinách se opět utkal každý s každým, přičemž výsledek ze základní skupiny se již započítával. Hrací doba byla stanovena na 1x13 minut.

Zahájení turnaje obstaral slavnostní nástup mažoretek ZŠ T.G.M Vimperk a všech týmů za zvuků znělky „Ligy Mistrů". Na Vimperském hřišti také zazněla na úvod celého hracího dne hymna ČR.

Po slavnostním úvodu mohly konečně vypuknout boje ve skupinách. Počasí turnaji nepřálo,  přesto se bylo na co koukat. První tým Šumavanu Vimperk  nastoupil do turnaje notně oslaben, když mu chyběli dva hráči a gólman, kteří po turnaji v Hlinsku ulehli. Ve skupině A se Šumavan I postupně utkal s SK Klatovy, který bez problémů porazil 5:0, když se o branky postarali 3x Kecskés a 2x Benda, dále s častým rivalem z Písku, který po tuhém boji porazil po brance Jaroslava Uhlíka 1:0. Ve třetím zápase přišlo první zakolísání, když prohráli s ABC Braník 1:3, když za Vimperské vstřelil branku Jaroslav Uhlík. Později tato porážka velmi mrzela. I přes tuto porážku však tým postoupil z druhého místa do finálové skupiny.

Druhý tým se ve skupině C utkal s SKP České Budějovice, kdy však na svého soupeře nestačil a prohrál 0:2. Ve druhém zápase skupiny se postavil proti Vimperským 1. FK Příbram a Vimperským se podařilo vyhrát 3:1, když se dvakrát trefil Adam Sedláček a jednou Radek Juřík. Ve třetím zápase čekal na Vimperské favorit skupiny Dynamo České Budějovice. Ten svojí roli splnil do puntíku, hráčům Vimperka nedal šanci a vyhrál 10:0. Tým Šumavanu Vimperk II byl po dvou porážkách  odkázán hrát skupinu o 9. – 16. místo.

Po odehrání základních skupin se vykrystalizovala skupina o 1. – 8. místo takto: ABC Braník, Šumavan Vimperk I, AC Sparta Praha I, FK Tachov, SK Dynamo Č. Budějovice, SKP Č. Budějovice, AC Sparta Praha II, FK Dukla Praha. Skupina o 9. – 16. místo: FC Písek, SK Klatovy, FK Kohouti Rokycany, SK Rafani Úvaly, Šumavan Vimperk II, 1. FK Příbram, SK Buldoci Úvaly, SK Černolice.

Domácí tým s označením číslicí II se ve skupině o umístění postupně utkal s SK Buldoci Úvaly, na který nestačil a jednoznačně prohrál v poměru 0:5. I ve druhém zápase této skupiny domácí tým nestačil na svého soupeře, tentokrát SK Klatovy a prohrál 0:4. Ve třetím zápase nastoupil vimperský tým proti druhému celku z Úval, kdy i tento zápas nedokázal vyhrát, ale výkon hráčů již byl lepší než v předchozích zápasech. Nakonec vimperští benjamínci prohráli 1:2, když jedinou vimperskou branku vstřelil Matěj Stöhr. Ve čtvrtém zápase proti SK Černolice to již vypadalo, že se domácí budou konečně radovat z první výhry v této skupině, když v osmé minutě vyhrávali 2:1. Domácí však nezvládli závěr zápasu a v posledních dvou minutách obdrželi dvě branky a proto i čtvrtý zápas v této skupině prohráli, tentokrát v poměru 2:3. Stejný výsledek se zrodil i v pátém zápase proti FC Písek. Vimperský tým šel hned v úvodu utkání po brance Stöhra do vedení, avšak soupeř záhy dvěma brankami výsledek otočil. V 11. minutě ještě srovnal Adam Sedláček na 2:2, ale opět Vimperským utekl závěr zápasu a minutu před koncem inkasoval potřetí. V posledním zápase se tým Vimperka utkal s Kohouty z Rokycan. Tento zápas se domácímu týmu konečně povedl a přesvědčivě soupeře přehrál a zvítězil 6:2, když se o branky postarali 2x Sedláček a po jedné Stöhr, Kurz, Kliment, Juřík. Domácí i díky této výhře nakonec obsadili na turnaji pěkné 14. místo.

I ve finálové skupině měl Šumavan Vimperk své želízko a to tým s označení I. Hned v úvodním zápase se domácí utkali s „černým koněm" turnaje FK Tachov, který dokázal v základní skupině porazit velice silnou Spartu Praha I. Vimperští do zápasu vstoupili s tím, že chtějí odčinit porážku ze základní skupiny s Braníkem, což se jim povedlo. V zápase byli lepší a zaslouženě vyhráli 2:1. Ve druhém zápase se utkal domácí tým s Dynamem Č. Budějovice. Zápas měl velmi bouřlivou atmosféru, což bývá při duelech s tímto soupeřem již pravidlem. Vimperští však ztratili dvoubrankové vedení, když za Vimperk dávali branky Willmann a Uhlík, a soupeři se tak rozešli smírně, avšak v konečném účtování Vimperským tyto ztracené body velmi chyběly. Ve třetím zápase se proti Šumavanu postavil tým Sparty Praha II. Tento zápas jakoby kopíroval duel s Dynamem.  Vimperští se vyburcovali k výbornému výkonu a v 7. minutě vedli 2:0. Avšak Sparta boj nevzdala a dvěma brankami v závěru utkání stav vyrovnala na 2:2. I tyto ztracené body chyběly. Ve čtvrtém zápase se domácí utkali s prvním týmem Sparty Praha. Vimperští bojovali, prali se jako lvi, ale na svého soupeře nestačili a prohráli 1:3, když se za Vimperské trefil Petr Benda. V pátém zápase přišla výhra, když Šumavan porazil SKP Č. Budějovice 5:1, když se o branky zasloužili 2x Willmann a Benda a jednou Uhlík. V posledním zápase turnaje se domácí utkali s Duklou Praha. Na vimperských hráčích byla znát velká únava a i terén již byl velmi špatný. Přesto se hráči Vimperka snažili, ale vyhrát zápas již nedokázali a museli se sklonit před svým soupeřem, který vyhrál 3:1. Čestný úspěch Vimperských zaznamenal Petr Benda.

Po sečtení bodů bylo jasné, že Šumavan Vimperk I obsadí velmi krásné 5. místo. Kdyby Vimperští dokázali udržet své vedení v zápasech s Dynamem a Spartou II, tak by na turnaji obsadili 3 místo. Ale i přesto umístění na 5. místě je velkým úspěchem.

Konečné pořadí: 1. Sparta I, 2. Dukla, 3. Tachov, 4. Sparta II, 5. Vimperk I, 6. Dynamo ČB, 7. Braník, 8. SKP ČB, 9. Buldoci Úvaly, 10. Písek, 11. Černolice, 12. Klatovy, 13. Rokycany, 14. Vimperk II, 15. Příbram, 16. Rafani Úvaly.

Hráčem turnaje byl vyhlášen Štěpán Kefurt ze Sparty I, brankářem David Chalupný z Vimperka I a střelcem Mikuláš Odehnal z Dukly, který dal 17 gólů.
Organizátoři turnaje by chtěli velmi poděkovat všem hráčům, realizačním týmům a rodičům za příkladné chování a podané výkony. Poděkování patří rodičům hráčů Šumavanu Vimperk, kteří se velmi aktivně podíleli na přípravě a hladkém průběhu turnaje. Dík patří firmě, která turnaj zaštítila, i Městu Vimperk  a dále všem rozhodčím, kteří byli převážně tvořeni z řad A týmu a dorostu Šumavanu Vimperk.

Hráči mladší přípravky, ročníku 2005, 30. června odjíždějí na mezinárodní turnaj do rakouského města Putzleinsdorfu, kde se utkají s hráči ročníku 2004 v turnaji s názvem „MINI EURO".

Martin Willmann