Ve skupině A je kolo před koncem základní části rozhodnuto o pětici, která následně bude hrát o postup do I.B třídy. Souboj týmů z čela tabulky vyhráli Záblatští a stáhli svou ztrátu na čtyři body.

Záblatí – Husinec 3:2 (0:0). V prvním poločase měli domácí mírnou převahu, ale hosté se dostali do dvou velkých šancí, které však neproměnili. Ve druhém poločase nejprve Lachkovič prostřelil vše před sebou a domácí šli do vedení. Husinec mohl vyrovnat z penalty, kterou však neproměnil. Gól se však hostům podařilo dát z následného rohového kopu a hned nato dokonce otočili na 1:2. Domácí srovnali před brankou soupeře a vítězný gól dal Halounek pět minut před koncem, když se trefil snad jen půl minuty poté, co se dostal na hřiště. Závěr utkání byl hodně hektický a hosté v něm obdrželi dvě červené karty. Branky: Lachkovič, M. Kolafa a Halounek – Kolář a Kneifl. ČK: 0:2 (Štangret a M. Zelený).

Nebahovy – Zbytiny 2:2 (1:2). Favorizovaní domácí se až příliš se soupeřem trápili. Zápas měl všechny znaky začátku jara, byl plný nepřesností a bylo to spíše o bojovnosti než kráse fotbalu. Nakonec se soupeři rozešli se zaslouženou dělbou bodů. Branky: Štrobl a V. Rosa – Vágner a L. Václavík.

Vitějovice – Volary B 3:0 (2:0). Domácí sice potvrzovali herně roli favorita, měli po celé utkání územní převahu, ale mladý celek hostů se představil v dobrém světle. V dalších jarních zápasech může být soupeřům nepříjemným soupeřem. Branky: Vlček, Petr Novák a R. Roubek.

Lhenice B / Ktiš – Dub 7:0 (1:0). Lhenické béčko třetímu týmu v tabulce nastřílelo sedm gólů, když po celkem vyrovnaném prvním poločase o svém vysokém vítězství rozhodlo až v tom druhém, kdy za gólové smršti svého soupeře jasně přehrávalo a když při proměňování brankových příležitostí mohl být konečný gólový účet na jeho kontě ještě vyšší. Branky: P. Lukšovský 3, R. Iliev 2, V. Burda a J. Beran (11).

8. Volary B 0 0 13 14:69 0

Ve skupině B je to na čele stále vyrovnané a o prvenství rozhodne až závěrečné kolo. Stále ještě není rozhodnuto o pátém místě, které zaručuje účast ve skupině o postup do I.B třídy. Až závěrečné kolo základní části rozhodne, zda půjde do horní skupiny Zdíkov, nebo Svatá Maří.

Zdíkov – Vacov B 0:1 (0:0). Postavení v tabulce naznačovalo, že favoritem budou hosté. Navíc jejich A tým měl zrušené utkání z důvodu špatného terénu. Tempo utkání však diktoval Zdíkov. Domácí přes zimu doplnil sestavu o několik hráčů a ti v úvodním utkání jara neselhali. První velkou šanci měli Zdíkovští, ale zkušeného Karla Nového vychytal brankář Klas ml. Vacov zlobil pouze ze standardek, nicméně skórovat se mu nepodařilo. Poločas tedy skončil bez branek. Druhá půle pokračovala podle scénáře z půle první. Obrany pracovaly dobře a útoky obou týmů se dostávaly do pokutového území sporadicky. V 65. min. zahrával vacovský Hanzlík rohový kop a míč si nešťastně srazil do branky do té doby bezchybný brankář Švarc – 0:1. Zdíkov mohl brzy odpovědět, ale Zimmermannovi v dobré šanci ukopl míč Vítovec a Roučka ztroskotal opět na Klasovi. Navíc od 72. min. hrál Zdíkov v deseti, když nervy na pochodu neudržel Pešek a za kritiku rozhodčího si vysloužil druhou žlutou kartu a putoval předčasně do šaten. Hra se začala kouskovat, hosté polehávali a střídali. Zdíkov držel míč na kopačkách, ale vyrovnat se mu již nepodařilo.

Volary A – Stachy B 7:2 (3:1). Domácí nastoupili v roli favorita, kterou také po celé utkání potvrzovali. Hosté se však prezentovali několika rychlými a nebezpečnými protiútoky, které však dokázala volarská obrana zlikvidovat. Nakonec jim domácí nastříleli sedmičku, když bylo několik jejich vstřelených branek hodně laciných. Volarští tak přeskočili na čele tabulky vacovské béčko a jejich vzájemný zápas v příštím kole bude vrcholem základní části skupiny B okresního přeboru.

Svatá Maří – Šumavské Hoštice 1:1 (1:0). Souboj sousedních obcí i sousedů v tabulce se hrál na dost těžkém terénu. Obě mužstva však dala do utkání maximum bojovnosti a nakonec se urodila spravedlivá remíza, se kterou asi byli spokojeni oba soupeři. Branky: F. Kukačka – T. Gaier.

Bortová Lada – Horní Vltavice 2:0 (2:0). Domácí fotbalisté stále ještě bojují o účast v horní skupině nadstavbové části. V utkání s Horní Vltavicí byli favoritem. Nakonec si důležité tři body vybojovali, a to díky dvěma přesným trefám Václava Hovorky.

1. Volary 11 1 1 64:20 34
2. Vacov B 11 1 1 52:11 34
3. Šumavské Hoštice 6 3 4 22:22 21
4. Svatá Maří 6 1 6 36:32 19
5. Zdíkov 5 1 7 29:26 16
6. Borová Lada 5 0 8 20:36 15
7. Stachy B 4 0 9 21:49 12
8. Horní Vltavice 0 1 12 14:62 1