Čkyně - Vodňany 3:3 (1:2)

V důležitém záchranářském duelu se týmy rozešly smírně, za stavu 1:3 to s domácími nevypadalo dobře, ale nevzdali to a Vodňany mohly být ještě s bodem spokojeny.

Čkyně má ve zvyku doma začínat velice aktivně a to platilo i nyní, hned po rozehrávce se do šance dostal po centru Krále Friš, ale jeho střela nemířila mezi tři tyče. O chvilku později, konkrétně v 7. minutě, zahrávali domácí standardní situaci, Martin Šíp poslal balon do vápna, kde ho hostující stoper odhlavičkoval nad břevno, z následného rohového kopu se domácí radovali, Michal Šíp totiž mířil hlavou přesně – 1:0. V 11. minutě přišla první příležitost hostů, Souhrada našel ze strandardky ve vápně Hajného a ten zakončil podobně jako Šíp na druhé straně a vyrovnal – 1:1. Ve 22. minutě se dýchalo hostům o něco lépe, to když povedená střela Volmuta ze 30 metrů přistála v domácí brance – 1:2. Třetí branka trošku zápas uklidnila a hrálo se spíš ve středu hřiště, do půle stojí za zmínku snad jen dobrá střela čerstvého třicátníka Petra Vondráška, který za vápnem pálil jen těsně nad Liškovu branku.

Do druhé půle chtěli domácí naskočit jako do té první, ale plány jim ve 48. minutě drůbežáři překazili, střelu z dálky Kainc neudržel a Bače měl snadnou práci dorazit míč do prázdné braky – 1:3. Hosté poté začali bránit v hojnějším počtu a to byla voda na mlýn pro domácí. V 51. minutě zahrozil z malého vápna Friš, Liška byl však proti. O pět minut později pálil velice dobře Martin Šíp, ale jeho střelu z 25 metrů Liška vytáhl na roh. Domácí se nebezpečně tlačili dopředu a zápas nevzdávali, jejich snažení přineslo odměnu v podobě vstřelené branky v 62. minutě, když u lajny vybojoval balon Petr Vondrášek, vyzval k centru Friše, který v nelehké situaci naservíroval míč Michalu Šípovi a ten se trefil podruhé v zápase – 2:3. O dvě minuty později přišel pro Vodňany další šok, Turek vhodil dlouhý aut do vápna na střídajícího Kvapila, který prodloužil na Kuneše a ten z malého vápna nasadil jesličky bezmocnému Liškovi – 3:3. V 67. minutě mohl hosty definitivně poslat do kolen dobře hrající Kvapil, ten ale ve skluzu netrefil branku tak, jak by měl. Ojedinělá akce hostů přišla v 69. minutě, po faulu domácích zahrával Souhrada přímý kop z 20 metrů, výborně trefený míč ale vystihl v pravém horní rohu Kainc a senzačně vyrazil. Byl to domácí tým, který toužil po všech třech bodech více, ale nebylo mu přáno, v 76. minutě Petr Vondrášek z vápna mířil vedle, o 4 minuty později šel dokonce sám na Lišku, ale ten senzačně zasáhl. Po tomto zákroku se hostující brankář zranil a musel ho tak nahradit Jan Chalupský. Toho hned po minutě pobytu na hřišti prověřil Friš, když šel sám stejně jako Vondrášek, ale Chalupský s bravurou odvrátil pohromu pro hosty. Čkyně se neustále tlačila do koncovky, ale závěrečný tlak už nepřinesl žádný gólový efekt.

„Potřebovali jsme vyhrát, takže výsledkem jsem zklamaný, ale na druhé straně musím ocenit výkon kluků, kteří to za stavu 1:3 nevzdali a šlapali dál. Takto máme na Vodňany pořád šest bodů. Musím poděkovat Mírovi Kaincovi, který zaskočil v bráně při našich problémech s gólmany. Překvapil mě výkon Vodňan, především ve hře dopředu. Jsem překvapen, že jsou tak dole," komentoval utkání domácí trenér Michal Uhlík a hleděl již k dalšímu programu: „Čeká nás teď těžký zápas v Jindřichově Hradci. Ale pro nás bude každý duel těžký. Potřebujeme ještě čtyři výhry, abychom se zachránili. Bude třeba něco získat i na hřištích soupeřů a nebude to v našlapané soutěži vůbec jednoduché."