Trenér David Horejš tudíž své hráče chválil: „Bylo to těžké utkání, o to víc si výhry vážíme. My do zápasu nevstoupili špatně a vytvořili jsme si i nějaké šance,“ zmínil střelu Elvise Mashikeho těsně vedle brány.

První gól ale dal Varnsdorf. „Po rychlém brejku přišel centr před bránu, my tam špatně zavřeli zadní tyč a bylo to 1:0,“ vraštil čelo Horejš, dle něhož zlomem ve vývoji utkání byla bles᠆kurychlá odpověď jeho týmu: „Do minuty jsme po krásné akci Elvise s Romanem Wermkem vyrovnali, to nás uklidnilo a do poločasu jsme druhým gólem skóre otočili,“ ocenil.

„Rychlý gól na 1:1 byl asi rozhodující,“ souhlasil i domácí trenér Zdenko Frťala. „My dostáváme laciné góly, prakticky si je dáváme sami,“ lomil rukama domácí kouč. „Blbě jsme vystoupili a byli daleko od sebe. Tohle se nesmí stávat,“ mrzelo domácího záložníka Ondřeje Kocourka.

Před vstupem do druhé půle trenér Horejš na své hráče apeloval, aby dál hráli stejně aktivně jako do přestávky. „Věděli jsme, že nesmíme na aktivitě ubrat, že nesmíme zalézt a jen bránit. To kluci plnili a po třetím gólu, který dal Kuba Pešek, už jsme hru kontrolovali.“

Přesto v závěru nastaly komplikace. „Nechali jsme si dát ze standardky gól a domácí ještě zkoušeli vyrovnat, cenné tři body jsme už ale nepustili a nesmírně si jich vážíme,“ vyzdvihl trenér Dynama, dle jehož soudu ty tři body jeho tým získal po zásluze. „Varnsdorf nehrál špatně, my ale směrem dopředu byli mnohem nebezpečnější a dali jsme tři hezké góly, což mě obzvlášť těší. V prvním zápase doma proti Žižkovu nám totiž právě ta lepší produktivita chyběla,“ připomněl Horejš remízu 1:1 se Žižkovem.

Celý zápas na levém kraji obrany odehrál Matěj Helešic, jenž přitom na hostování z ostravského Baníku přišel až v týdnu před cestou do Varnsdorfu. „V Baníku odehrál celou postupovou sezonu, takže jsme věděli, co můžeme od něj čekat,“ krčil rameny Horejš, jenž posunul Kladrubského z levého beka na stopera. „Lukáš Havel tam nehrál špatně, oba předchozí duely tam hrál dobře. Jenže my chtěli, aby krajní obránci byli rychlejší, což Matěj splňuje a na to, že to byl jeho první zápas v týmu, to zvládl slušně a myslím, že by pro nás měl být přínosem.“

Když Varnsdorf snížil na 2:3, Horejšovi hlavou prý hned prolétlo, že dvě hodiny nazad Táborsko také vedlo v Sokolově čtvrt hodiny před koncem 3:1 a nakonec hrálo 3:3. „Byť, jak jsem říkal, jsme hru kontrolovali, soupeř nás potrestal za špatně bráněnou standardní situaci, kdy jsme se místo na míč soustředili na hráče. Domácí rázem ožili a komplikace to byla,“ uznal Horejš. „Výhru jsme ale naštěstí už uhájili.“

Chvála vítězů zazněla i od domácích: „Klukům nemohu nic vytknout, soupeř to ale odehrál zkušeně,“ vyzdvihl trenér Zdenko Frťala.

Sedm bodů a po neděli druhé místo v tabulce Horejše samozřejmě těší, drží se ale při zemi. „Já se na tabulku až tak nekoukám. je před námi ještě sedmadvacet kol a my musíme pracovat pořád stejně,“ zdůraznil a ujistil, že s cílem zvítězit tým půjde i do nedělního šlágru s Hradcem. „Ze dvou těžkých utkání venku v řadě jsme přivezli šest bodů a věřím, že v neděli, kdy přijede jeden z největších favoritů na postup, lidí přijde hodně a povzbudí nás,“ zadoufal David Horejš.

Varnsdorf - Dynamo ČB 2:3 (1:2) - Branky: 19. Dordič, 84. Beránek – 20. Wermke, 40. Mashike, 50. Pešek. ŽK: Rudnytskyy, Durdević, Barac – Helešic, Pešek, Čavoš. Rozhodčí: Mrázek – Poživil, Hock. Varnsdorf: Porcal – Bílek (56. Barac), Zbrožek, Beránek, Chlumecký – Bláha (56. Fenin), Kocourek – Dordič, Rudnytskyy (87. Záhorský), Durdević – Kozma. Dynamo: Křížek – Řezáč, Novák, Kladrubský, Helešic – Čavoš, Javorek – Wermke (89. Havel), Táborský (68. Turyna), Pešek – Mashike (86. Benát).